joombig banner rotation images

Menu

Miasto Chomutov jest położone w regionie Ústi nad Labem (kraj ustecki) w północno-zachodnich Czechach. Chomutov liczy ok. 50 tys. mieszkańców, a jego północne i zachodnio-północne przedmieścia rozciągają się aż po pasmo górskie Krušné hory (Góry Rudawy). Miasto ma unikalny krajobraz z dużą ilością terenów zielonych, a sąsiedztwo gór oferuje wiele atrakcji turystycznych. Bełchatów współpracuje z czeskim miastem od 2013 roku.


W historycznym centrum Chomutova znajdują się budynki zbudowanych w różnych stylach architektonicznych: od gotyku po barok i styl neogotycki. Na uwagę zasługują przede wszystkim: Kampus Jezuitów, Kościół Św. Ignatiusa, 54-metrowa Wieża Miejska oraz Kościół Św. Katarzyny. Chomutov posiada bogatą ofertę społeczną, kulturalną i sportową. Przez cały rok odbywają się tutaj liczne imprezy muzyczne, festiwale miejskie i przedsięwzięcia sportowe o zasięgu zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. W mieście znajduje się teatr, nowoczesne kino i muzeum miejskie.

 

Bełchatów pragnie rozwijać współpracę z czeskim miastem przede wszystkim poprzez podejmowanie działań na gruncie społeczno-kulturalnym, wymianę dobrych doświadczeń w zakresie administracji oraz rozwoju gospodarczego, umożliwienie wzajemnych kontaktów mieszkańców obydwu miast, jak również poprzez realizację wspólnych projektów z wykorzystaniem finansowania ze źródeł zewnętrznych.

Oficjalna strona Chomutova
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018