Increase text size Decrease text size
Menu

Uliczny Bieg „Bełchatowska Piętnastka”, to jeden z najstarszych biegów w regionie łódzkim. Bieg ten po raz pierwszy zorganizowany został w 1984 roku. Jego celem była popularyzacja biegów długodystansowych i masowych, jako najbardziej dostępnej formy rekreacji fizycznej. Od początku swego istnienia przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród miłośników sportu i z roku na rok zrzesza coraz większą liczbę sympatyków biegania.

Poprzednie lata pokazują, że nasz bieg jest imprezą sportową o zasięgu międzynarodowym. W roku ubiegłym gościli u nas biegacze z Ukrainy, Litwy, Białorusi, Czech oraz z Nigerii i Kenii. Mamy nadzieję, że ten rok również obfitować będzie zarówno w zawodowych biegaczy, jak  i wielu amatorów biegania, nie tylko z Polski. Podobnie, jak w roku ubiegłym podczas tegorocznej edycji nastąpi podsumowanie Cyklu 9 Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, co dodatkowo podnosi rangę tej imprezy sportowej.

W naszym biegu udział może wziąć każdy, kto ukończył szesnaście lat. Jak mówi sama nazwa biegu sportowcy mają do pokonania dystans piętnastu kilometrów. Trasa, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, prowadzi ulicami naszego Miasta. Podczas biegu prowadzona jest klasyfikacja w kilku kategoriach. Najlepsi biegacze otrzymują nagrody. Każdy uczestnik, który ukończy bieg uhonorowany jest pamiątkowym medalem.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej, jubileuszowej – 20. edycji „Piętnastki”, która odbędzie się 20 listopada 2016 roku.

Miłośników krótkich dystansów biegowych zapraszamy na Bieg  Rekreacyjny na dystansie 5km przy „Bełchatowskiej Piętnastce”. Trasa biegu stanowi jedną pętlę „Bełchatowskiej Piętnastki”. Każdy uczestnik, który ukończy bieg uhonorowany jest pamiątkowym medalem.

Zapisy internetowe do udziału w biegu rozpoczną się w połowie sierpnia br.

Kontakt:
Wydział Promocji, Kultury i Sportu
tel. 44 733-51-01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński