joombig banner rotation images

Menu

Dwa transporty żywności już przyjechały do BełchatowaNiemal 160 ton żywności trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców Beł­chatowa w ramach współpracy miasta z Bankiem Żywności. Jesienią do miasta przyje­chały już 2 transporty z artykułami spożywczymi. W ciągu najbliższych kilku miesięcy, do czerwca 2018 roku, do Bełchatowa przyjedzie kolejnych sześć.

Rondo na Staszica częściowo otwartePierwsi kierowcy pojechali już po nowym rondzie na skrzyżowaniu ulic Staszica i 1 Maja. Przebudowane rondo jest częściowo otwarte, tzn. można przejechać tylko ulicą Staszica, natomiast aby wjechać w ul. 1 Maja trzeba nadal korzystać z objazdu.

Termomodernizacja Felka już zakończonaZakończyła się modernizacja należącego do miasta bloku przy ul. Czaplinieckiej 44d. Felek to pierwszy budynek komunalny, w którym zastosowano technologię fotowoltaiki i wentylacji mechanicznej. W lokalach komunalnych miasto wymienia okna.

W piątek, 22 grudnia mieszkańcy nie załatwią swoich spraw w magistracie. Tego dnia bełchatowski Urząd Miasta będzie zamknięty – jest to odbiór dnia wolnego za przypadające w sobotę święto - 11 listopada. W tym dniu, a także w sobotę, 23 grudnia dyżur będzie jedynie pełnił Urząd Stanu Cywilnego, ale wyłącznie w zakresie rejestracji aktów zgonu. Urzędnicy będą dostępni w godzinach 9:00 – 13:00.  

Bełchatów rocznica wprowadzenia stanu wojennegoDokładnie 36 lat temu, na dziewiętnaście miesięcy został wprowadzony w Polsce stan wojenny. Bełchatowianie pamiętali o wydarzeniach z 13 grudnia 1981 roku. By uczcić pamięć wszystkich walczących o wolność spotkali się w kościele Zesłania Ducha Świętego na os. Przytorze. 

10 mieszkań socjalnych jest już gotowychZakończyła się przebudowa starej gazowni przy ul. Sienkiewicza 40. W budynku miasto wydzieliło dziesięć nowych mieszkań socjalnych. Wkrótce bełchatowskie rodziny odbiorą klucze.

Władze Bełchatowa spotkały się z lokalnymi przedsiębiorcamiPrzedstawiciele bełchatowskiego biznesu spotkali się z władzami Bełchatowa. Przedświąteczne spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z działaniami, jakie miasto prowadzi by gospodarka w Bełchatowie rozwijała się prężnie oraz do wymiany doświadczeń.

Schronisko wstzymuje adopcje w okresie około świątecznymBełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, podobnie jak w roku poprzednim, wstrzymuje adopcje zwierząt między 16 a 26 grudnia. Ograniczenie to jest spowodowane głównie tym, że każdego roku po świętach Bożego Narodzenia pod opiekę schroniska trafia mnóstwo szczeniąt i kociąt, które okazały się niechcianym „prezentem” i zostają wyrzucone na ulicę.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017