joombig banner rotation images

Menu

Rusza telemonitoring w ramach budżetu obywatelskiegoBełchatów to pierwsze w Polsce miasto, które w ramach budżetu obywatelskiego wprowadza telemonitoring medyczny. Stała, zdalna kontrola pracy serca prowadzona jest w zaledwie kilku polskich miastach, można więc powiedzieć, że Bełchatów jest w tym zakresie pionierem. Jeszcze w czerwcu pierwsze aparaty Echo Mini trafią do pacjentów  oddziałów kardiologicznego i wewnętrznych bełchatowskiego szpitala oraz oddziału PAKS. To pierwszy etap projektu, na którego realizację samorząd przeznaczy 50 tys. złotych.

Bezpłatne szkolenia z pomocy de mninimis26 i 27 czerwca Wydział Komunikacji Funduszy Europejskich w Łodzi organizuje bezpłatne szkolenia na poziomie podstawowym i zaawansowanym z pomocy publicznej oraz pomocy de minimis. Mogą wziąć w nich udział potencjalni beneficjenci Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego oraz podmioty korzystające ze wsparcia unijnego.

Bełchatowski PEC z nagrodamiPrzedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie znalazło się na podium w ogólnopolskim konkursie dostawców Ciepła Systemowego „Firma Pełna Ciepła” i zajęło 2. miejsce wśród firm ciepłowniczych, które w sposób efektywny korzystają z potencjału marki Ciepła Systemowego, wzmacniając wizerunek ciepłownictwa na rynku lokalnym i kreując pozytywny ogólnopolski obraz branży ciepłowniczej. Jednocześnie, w kategorii „Aktywności lokalne z marką Ciepła Systemowego” – miejska spółka zajęła 1. miejsce zdobywając maksymalną liczbę punktów.

Dzień Patrona Miasta Bełchatowa Koncert zespołu Mały Chór Wielkich Serc zwieńczył tegoroczny festyn rodzinny, który towarzyszyły Dniu Patrona Bełchatowa. Był również marsz dla życia i rodziny oraz msza św. z okazji 125-lecia parafii farnej, którą odprawił arcybiskup Władysław Ziółek.  

Tężnia solankowa stanie na os. BudowlanychJuż we wrześniu mieszkańcy Bełchatowa będą mogli korzystać z pierwszej w mieście tężni solankowej. Stanie ona przy zbiorniku wodnym w parku na os. Budowlanych, wykonana zostanie z suszonego drewna świerkowego.

19 czerwca magistrat czynny do 16:30W najbliższy wtorek, czyli 19 czerwca bełchatowski Urząd Miasta będzie pracował w godzinach 7:30-16:30. W tych samych godzinach mieszkańcy będą mogli skorzystać z usług Urzędu Stanu Cywilnego. W następny wtorek magistrat będzie dostępny w godzinach 7:30-18:00. Wszystkich klientów przepraszamy za niedogodności.  

 

 

Miasto wybuduje oświetlenie na 9 ulicach w PolitanicachNa początku lipca ruszą prace przy budowie oświetlenia na osiedlu Politanice.  Na dziewięciu ulicach staną nowe słupy, na których zamontowane zostaną nowoczesne lampy typu LED. Prace powinny zakończyć się w grudniu.

Motocykliści spotkają się na Wawrzkowiźnie Czterdzieste urodziny świętuje Polski Ruch Motocyklowy. Zaplanowane są trzydniowe obchody, które startują już 15 czerwca na Wawrzkowiźnie. W programie jest wiele atrakcji, a wśród nich koncerty gwiazd rocka. Jubileuszu honorowym patronatem objęła prezydent Mariola Czechowska. 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018