Increase text size Decrease text size
Menu

15 września 2017 r. upływa termin płatności III raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz II raty podatku od środków transportowych.

Bełchatowianie są już w drodze do Częstochowy. Przed nimi blisko 80 km trasa. Wspólnie pokona ją ponad 600 pątników. To już 124. Bełchatowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Już po raz piąty osoby niepełnosprawne ruchową już po raz piąty zdobyły Górę Kamieńsk. Nad imprezą zorganizowaną przez Akademię Pana Grześka i Fundację Aktywnej Rehabilitacji honorowy patronat objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

Remont komunalnego „Felka” idzie pełną parą. Praca wre także w budynku po starej gazowni, gdzie powstają nowe mieszkania komunalne.

Do 31 sierpnia 2017 r. można składać wnioski o zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Attachments:
Download this file (wniosek_zwrot_podatku_akcyzowego11.pdf)zwrot podatku akcyzowego[ ]258 kB

Jak co roku, 15. sierpnia bełchatowianie uczcili pamięć bohaterów wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku. Razem z młodymi bełchatowianami, którzy wcielili się w postaci Stefana i Nelly Helwigów, oddali hołd poległym w Bitwie Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą.

Historia Nelly i Stefana Hellwigów do dziś przypomina nam o Cudzie nad Wisłą z 1920 roku. Na grobie tragicznie zmarłego małżeństwa, co roku, 15 sierpnia, składane są kwiaty.

Bełchatowianie przenieśli się w realia II wojny światowej. Były wybuchy, armaty i czołg a na polu walki żołnierze polscy i niemieccy Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017