joombig banner rotation images

Menu

W tygodniu gorąca zupa, zaś na niedzielę i święta suchy prowiant czekają na bezdomnych i najuboższych bełchatowian. Aby skorzystać z pomocy wystarczy przyjść do miejskiej jadłodajni przy ul. Kwiatowej 6. Jedzenie będzie wydawane do 30 kwietnia.

27 lutego przedsiębiorcy spotkają się w urzędzie miastaPrzedsiębiorcy z terenu miasta i powiatu mogą wziąć w spotkaniu informacyjnym między innymi na temat możliwości dofinansowania odnawialnych źródeł pozyskiwania energii, sposobów promocji na zagranicznych targach, a przede wszystkim pozyskiwania nowych, wykwalifikowanych pracowników. We wtorek, 27 lutego, z przedstawicielami lokalnego biznesu spotkają się pracownicy bełchatowskiego magistratu, urzędu marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszyscy chętni właściciele firm mogą zgłaszać chęć udziału mailowo i telefonicznie.

2 marca w Bełchatowie rusza kwalifikacja wojskowa 20182 marca w Bełchatowie rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. Przed Powiatową Komisją Lekarską obowiązek stawienia mają przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 1999 roku. Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej otrzymały wezwanie z wyznaczonym miejscem, terminem oraz godziną. Łącznie w Bełchatowie tegorocznej kwalifikacji podlega ponad 300 osób.

Wybór ławników do sądu rejonowego i sądu okręgowego to jeden z tematów najbliższej sesji Rady Miejskiej. Obrady odbędą się w czwartek, 22 lutego w urzędzie miasta. Początek o godz. 11:00.

Ponad 9 mln zł trafi do Bełchatowa na rewitalizację śródmieścia. To o 3 mln zł więcej od kwoty, jaką wcześniej przyznał łódzki Urząd Marszałkowski. Pieniądze, które zasilą miejski budżet, to pełna kwota unijnego dofinansowania o jaką ubiegała się prezydent Mariola Czechowska.

Akcja Stop. smog. Oddecha dla BełchatowaDo proekologicznych zachowań i wspólnego dbania o czyste powietrze przekonywała bełchatowian miejska akcja antysmogowa pod hasłem ,,Stop smog! Oddech dla Bełchatowa". W sobotnie przedpołudnie można było otrzymać informacje na temat dotacji na wymianę źródeł ciepła, pojeździć wirtualnie po bełchatowskich ścieżkach rowerowych, czy zdobyć rozkład jazdy MZK.

Medale za 50-lecie pożycia małźeńskiegoW Urzędzie Stanu Cywilnego (Muzeum Regionalne) uroczyście obchodzono Złote i Szmaragdowe Gody. Na trzy pary świętujące 50 i 55 rocznicę ślubu czekały miłe słowa, kwiaty i medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta RP.

Czy bełchatowianie będą mogli wspólnie oglądać polską reprezentację na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018? Miasto czeka na informację od Telewizji Polskiej S.A w sprawie utworzenia strefy kibica. Pismo w tej sprawie Miejskie Centrum Sportu wysłało 23 stycznia.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018