joombig banner rotation images

Menu

Boniek, kot z bełchatowskiego schroniska, który stał się słynny za sprawą Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN, zamieszka w Warszawie. W czwartek po rudego kota przyjechali nowi właściciele. Do nich ma także trafić zaproszenie na mecz Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji 2018, które zaoferował Zbigniew Boniek.

 

Po deklaracji prezesa PZPN na Twitterze, adopcją rudego Bońka zainteresowali się ludzie z całej Polski. Na początku było około stu telefonów z całej Polski. Jak mówi Mariusz Półbrat, kierownik Schroniska dla Zwierząt w Bełchatowie, konieczna była weryfikacja chętnych, by kota adoptowano nie tylko z powodu zaproszenia na mecz.  Ostatecznie Boniek trafi do Warszawy, a nowi opiekunowie – państwo Kasia i Paweł - mają już jednego kota, który także pochodzi z bełchatowskiego schroniska.  - Wiemy, że Boniek będzie mieć bardzo dobre warunki – mówi Mariusz Półbrat. 

 

Rudy Boniek jest spokojny, łagodny, lubi ciepło i wygodę. Jak opowiada Marta Matuszewska, opiekunka ze schroniska, kot trafił do placówki 6 października, gdy głośno było o wyborach prezesa PZPN. – Jestem fanką piłki nożnej, pomyślałam rudy jak Boniek i tak został Bońkiem – mówi Marta Matuszewska.

 

Chory, prawdopodobnie porzucony kot, znaleziony został na jednym z bełchatowskich osiedli. Popularność w mediach społecznościowych zawdzięcza bełchatowiance, która powiadomiła straż miejską, a potem rozsyłała jego profil adopcyjny. Tak informacja trafiła do prezesa PZPN.

 

Rozgłos wokół Bońka przyczynił się do adopcji innych zwierząt z bełchatowskiego schroniska. Psy i koty oglądać można na stronie  www.schronisko.sanikom.pl i profilu na Facebooku.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018