joombig banner rotation images

Menu

Strażnicy miejscy i harcerze będą rozdawać pakiety sanitarne i zachęcać mieszkańców do sprzątania po psach. Akcja rozpocznie się w kwietniu.

 

Sprzątanie po czworonogach to obowiązek właścicieli przez cały rok, ale problem powraca szczególnie wiosną, gdy topniejący śnieg odsłania zabrudzone trawniki. Stąd też akcja ,,Pokaż klasę! Posprzątaj po swoim psie”, która ma uczulić mieszkańców na ten problem. Organizuje ją co roku bełchatowska Straż Miejska, zapraszając do współpracy m.in. administratorów wspólnot mieszkaniowych i harcerzy. W mieście pojawią się plakaty zachęcające do sprzątania po psie, harcerze i strażnicy będą także rozdawać pakiety sanitarne.

 

- Chcemy wyczulić właścicieli psów, sprzątanie po zwierzętach to obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale też dbanie o środowisko i porządek w mieście – mówi Piotr Barasiński, komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej. Dodaje, że strażnicy będą działać prewencyjnie i pouczać właścicieli psów, choć w takich przypadkach mogą ukarać mandatem i to wynoszącym nawet 500 zł. 

 

Od kilku tygodni patrole straży miejskiej bacznie przyglądają się miastu, zgłaszając po zimie do odpowidnich instytucji – połamane ławki, uszkodzone znaki, krawężniki, progi zwalniające itp. Strażnicy przypominają także o sprzątaniu właścicielom posesji. Do prac porządkowych kierowane są osoby odpracowujące w SM Bełchatów wyroki. Takie osoby m.in. zbierają śmieci, czy zamiatają miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Jak mówi Piotr Barasiński, straż cały czas przyjmuje także zgłoszenia od mieszkańców.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018