joombig banner rotation images

Menu

Mieszkańcy Bełchatowa ponownie spotkają się przy świątecznym stole. Wszystko za sprawą Śniadania Wielkanocnego, na które tradycyjnie zaprasza prezydent Mariola Czechowska, proboszcz parafii NNMP ks. dziekan Zbigniew Zgoda oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Święconka, tradycyjne potrawy i świąteczna atmosfera będą czekać na mieszkańców Bełchatowa, którzy przyjmą zaproszenie na trzecie bełchatowskie Śniadanie Wielkanocne. Spotkanie w niedzielę wielkanocną organizowane jest przede wszystkim z myślą o osobach samotnych i pozostających w trudnej sytuacji materialnej, ale przyjść może każdy. Organizatorzy przygotują dwieście miejsc.

 

-Atmosfera, jaka każdego roku panuje podczas Śniadania Wielkanocnego, pokazuje, że inicjatywa wspólnych, świątecznych spotkań jest potrzebna i cenna – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Nie wszystkim bełchatowianom dane jest przeżywać święta w rodzinnej atmosferze, razem z bliskimi. Serdecznie zapraszam mieszkańców Bełchatowa na Śniadanie Wielkanocne – mówi prezydent.

 

Śniadanie odbędzie się w niedzielę 16 kwietnia w Oratorium Jana Pawła II. Początek zaplanowano na godz. 8:30, czyli tuż po mszy rezurekcyjnej. Na stole znajdą się tradycyjne dania wielkanocne: m.in. zupa chrzanowa, jajko, kiełbasa, babki. Potrzebujący bełchatowianie wielkanocne potrawy będą mogli również zabrać ze sobą.

 

Śniadanie Wielkanocne to niejedyna świąteczna, miejska inicjatywa. W Centrum Informacji Turystycznej (ul. Kościuszki 15) dostępne są niezwykle oryginalne kartki świąteczne. Autorami projektów graficznych są młodzi bełchatowianie - uczestnicy projektu pn. „Inwazja Talentów” współfinansowanego przez Fundusz Wyszehradzki. Pocztówki można pobrać bezpłatnie.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018