joombig banner rotation images

Menu

Od soboty, 8 kwietnia, przez cały tydzień, po ulicach Bełchatowa jeździć będzie nowoczesny autobus, spełniający normy emisji spalin Euro 6. Testuje go Miejski Zakład Komunikacji.

 

Biały autobus został wypożyczony z firmy Autosan. Jest wyposażony w monitoring. Będzie wozić pasażerów na różnych liniach. W sobotę i niedzielę mieszkańcy będą mogli przejechać się nim na trasie nr 2. Jak mówi Renata Rutkowska, prezes MZK Bełchatów, spółka chce zobaczyć, jak taki autobus sprawdza się w codziennej eksploatacji, poznać jego możliwości techniczne. Jego obecność na ulicach Bełchatowa jest związana z planami miasta, dotyczącymi wymiany części taboru autobusów MZK na pojazdy niskoemisyjne.

 

– Autobus przyjechał do nas z Łasku, a po Bełchatowie pojedzie do Suwałk. Kolejka miast zainteresowanych testowaniem niskoemisyjnych autobusów jest bardzo długa – mówi Renata Rutkowska.

Dodaje też, że Bełchatów stara się o możliwość przetestowania autobusu hybrydowego i elektrycznego, ale i w tym przypadku lista zainteresowanych samorządów jest długa i trzeba czekać.

 

Wymianę części floty bełchatowskiego MZK na bardziej ekologiczną zakłada m.in. Program Gospodarki Niskoemisyjnej. Miasto ubiegać się będzie o unijne dofinansowanie na tę inwestycję.

 

Pasażerów MZK ucieszy z pewnością informacja, że miejskich autobusach od dwóch tygodni można korzystać z darmowego internetu. Hot spot wi-fi o prędkości maksymalnej LTE może jednorazowo służyć 10 pasażerom.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018