joombig banner rotation images

Menu

Święto miasta tradycyjnie już otworzy koncert "Koniec szkoły na rockowo". 23. czerwca na scenie plenerowej  MCK PGE Giganty Mocy nie zabraknie mocnych rytmów, pozytywnej energii i szaleństwa pod sceną. Dla bełchatowian zagrają lokalne grupy (Ye!denaście, RAIL, Sleepwalker) oraz gwia

zda wieczoru – legenda polskiego rocka, zespół TSA. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00.

 

 

 

Koncert TSA to nie lada gratka dla miłośników ostrzejszego grania, którzy o Marku Piekarczyku i spółce wiedzą wszytko. Zespół powstał w roku 1979 w Opolu w składzie: Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bas), Marek Kapłon (perkusja). W roku 1981 do zespołu dołączył wokalista Marek Piekarczyk. W latach 80. koncerty TSA przyciągały tłumy fanów spragnionych ostrej, metalowej muzyki. Zespół wydał jedne z najważniejszych albumów polskiego heavy rocka, między innymi: "TSA" (1983) z utworami "Trzy Zapałki" i "Bez Podtekstów", "Heavy Metal World" (1985) z "Kocicą", "Maratończykiem" i doskonałym utworem tytułowym, czy "Rock'n'Roll" (1986), na którym znalazły się takie utwory, jak "Pierwszy karabin" i "Wyciągam swoją dłoń". W roku 2004 TSA wydało doskonale przyjętą płytę "Proceder" (m.in. płyta roku magazynu "Teraz Rock"), a wkrótce potem na rynku ukazały się reedycje albumów z lat 80. Na scenie na placu Narturowicza usłyszymy największe przeboje TSA. Z pewnością nie zabraknie jednej z najpiękniejszych polskich ballad rockowych - "51".

Początek koncertu TSA zaplanowano na godzinę 20.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Koniec szoły na rockowo" to początek Dni Bełchatowa. Kolejne atrakcje czekają na mieszkańców tydzień później. W sobotę, 1 lipca, gwiazdą będzie Pectus, wystąpią także Szymon Chodyniecki i Mezo. Po koncertach mieszkańcy bawić się będą na dyskotece pod gwiazdami. Niedziela, 2 lipca, upłynie w atmosferze pikniku. Zaprezentują się grupy wokalne i taneczne, działające przy MCK, dzieci z bełchatowskich szkół i przedszkoli. Wystąpią Weronika Pochopień, Anna Serafińska, zespoły Thrudy i Mobilizacja.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017