Increase text size Decrease text size
Menu

Święto miasta tradycyjnie już otworzy koncert "Koniec szkoły na rockowo". 23. czerwca na scenie plenerowej  MCK PGE Giganty Mocy nie zabraknie mocnych rytmów, pozytywnej energii i szaleństwa pod sceną. Dla bełchatowian zagrają lokalne grupy (Ye!denaście, RAIL, Sleepwalker) oraz gwia

zda wieczoru – legenda polskiego rocka, zespół TSA. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00.

 

 

 

Koncert TSA to nie lada gratka dla miłośników ostrzejszego grania, którzy o Marku Piekarczyku i spółce wiedzą wszytko. Zespół powstał w roku 1979 w Opolu w składzie: Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bas), Marek Kapłon (perkusja). W roku 1981 do zespołu dołączył wokalista Marek Piekarczyk. W latach 80. koncerty TSA przyciągały tłumy fanów spragnionych ostrej, metalowej muzyki. Zespół wydał jedne z najważniejszych albumów polskiego heavy rocka, między innymi: "TSA" (1983) z utworami "Trzy Zapałki" i "Bez Podtekstów", "Heavy Metal World" (1985) z "Kocicą", "Maratończykiem" i doskonałym utworem tytułowym, czy "Rock'n'Roll" (1986), na którym znalazły się takie utwory, jak "Pierwszy karabin" i "Wyciągam swoją dłoń". W roku 2004 TSA wydało doskonale przyjętą płytę "Proceder" (m.in. płyta roku magazynu "Teraz Rock"), a wkrótce potem na rynku ukazały się reedycje albumów z lat 80. Na scenie na placu Narturowicza usłyszymy największe przeboje TSA. Z pewnością nie zabraknie jednej z najpiękniejszych polskich ballad rockowych - "51".

Początek koncertu TSA zaplanowano na godzinę 20.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Koniec szoły na rockowo" to początek Dni Bełchatowa. Kolejne atrakcje czekają na mieszkańców tydzień później. W sobotę, 1 lipca, gwiazdą będzie Pectus, wystąpią także Szymon Chodyniecki i Mezo. Po koncertach mieszkańcy bawić się będą na dyskotece pod gwiazdami. Niedziela, 2 lipca, upłynie w atmosferze pikniku. Zaprezentują się grupy wokalne i taneczne, działające przy MCK, dzieci z bełchatowskich szkół i przedszkoli. Wystąpią Weronika Pochopień, Anna Serafińska, zespoły Thrudy i Mobilizacja.

 

AP

 Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017