joombig banner rotation images

Menu


Urząd miasta uruchomił bezpłatną aplikację BLISKO w ramach systemu SISMS. Dzięki niej mieszkańcy będą na bieżąco informowani o sprawach, które ich interesują: o zagrożeniach pogodowych, inwestycjach w mieście, utrudnieniach w ruchu czy wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Aby w pełni korzystać z aplikacji BLISKO, należy pobrać ją z jednego z serwisów: App Store, Google Play lub Windows Store. Potem wystarczy wpisać w aplikacji swoją, lub inną interesującą nas miejscowość. BLISKO zaproponuje nadawców z tego obszaru, a użytkownik zdecyduje z jakich serwisów tematycznych będą mogli przesyłać do niego informacje. O otrzymaniu informacji, aplikacja powiadomi użytkownika tak, jak przy nadejściu SMS-a. Dzięki aplikacji BLISKO, bełchatowianie będą na bieżąco informowani o wszystkim, co dzieje się w naszym mieście.

 

POBIERZ APLIKACJĘ ALBO WYBIERZ SYSTEM POWIADAMIANIA PRZEZ SMS, MAIL

 

- Mieszkaniec może zamówić sobie informacje do kieszeni – mówi Wojciech Łągwa, koordynator Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych UM Bełchatowa. I dodaje – Aplikacja BLISKO zdecydowanie poprawi dostęp mieszkańców do informacji o tym, co się dzieje w mieście.

 

W Bełchatowie mieszkańcy mogą wybrać informacje z jednego lub ze wszystkich trzech obszarów: aktualności miejskie, wydarzenia kulturalne, sportowe i turystyczne i zagrożenia i awarie. Na ekranie telefonu będzie można odczytać informacje takie jak:

- ostrzeżenie przed zbliżająca się nawałnicą, gradobiciem lub innymi groźnymi zjawiskami pogodowymi,

- alarm o ewakuacji z powodu nadchodzącej powodzi, bieżące komunikaty na temat np. poziomu wód,

- ostrzeżenia epidemiologiczne,

- informacje o czasowych utrudnieniach np. awarie wodociągowe, remonty, objazdy i blokady dróg,

- informacje o nowych udogodnieniach dla mieszkańców,

- zaproszenia na imprezy oraz uroczystości organizowane przez samorząd np. mecze, jarmarki,

- terminy składania wniosków i dokumentów lub opłat,

- komunikaty związane z gospodarką odpadami,

- informacje dla turystów.

 

Ważną częścią całego systemu jest informowanie mieszkańców o wszystkich ważnych wydarzeniach w mieście.

 

- Będziemy mogli zapraszać coraz większe grono bełchatowian do skorzystania ze wszystkich imprez w mieście. W domu, w autobusie MZK czy w przychodni będzie można dowiedzieć się co wieczorem grają w kinie i jaką wystawę organizuje muzeum – podkreśla Katarzyna Źródelna, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM.

 

Użytkownicy aplikacji BLISKO mogą korzystać nie tylko z informacji lokalnych. Można subskrybować także informacje z innych miast, a tych w systemie jest już 500. Dzięki temu można łatwo zaplanować urlop czy chociażby rodzinny wyjazd na weekend.

 

Bełchatowianie będą mogli także wybrać opcję SMS. Jest jeszcze trzecia opcja. Można zapisać się do serwisu e-mail, przez który są przesyłane pełne informacje.

 

 

 

AP


 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019