joombig banner rotation images

Menu

,,Mały alpinista”, ,,Biedronkowo” i ,,Wyspa piratów” to trzy place zabaw, które powstaną w Bełchatowie w ramach budżetu obywatelskiego. Wiadomo już, jak te miejsca będą wyglądać i jakie zabawki się pojawią na placach. Miasto zakończyło ustalenia z mieszkańcami.

 

Oprócz placów, zgłoszonych w ramach budżetu, miasto wybuduje trzy kolejne. Dwa nowe miejsca dla dzieci powstaną na ul. Czaplinickiej. W pobliżu bloku 100 oraz pod adresem Czapliniecka 44 c, e, d. Nowy plac zabaw będą mieć też mieszkańcy bloków 137, 138 i 146 na os. Dolnośląskim. Place kosztować będą od 100 tys. do 150 tys. zł. Na wszystkich znajdą się zabawki – bujaczki, karuzele, zjeżdżalnie i zestawy do zabaw dla dzieci w różnym wieku. Mieszkańcy bloków przy Czaplinieckiej 44 chcą także, aby powstał kącik wypoczynkowy z ławkami i stolikiem.

 

,,Biedronkowo” będzie usytuowane na os. Dolnośląskim, za blokiem 341. Huśtawki, bujaczki, zjeżdżalnia i inne urządzenia staną na miejscu, gdzie był już kiedyś plac zabaw (na zdjęciu obok). Jak na nazwę placu przystało, motywem przewodnim będzie biedronka. ,,Mały alpinista” cieszyć będzie dzieci z osiedla Słonecznego. ,,Wyspa piratów” pojawi się natomiast na osiedlu Okrzei w pobliżu bloków 7 i 8. Najważniejszym elementem placu będzie oczywiście statek. Na place w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczono od 200 do 250 tys. zł.

 

 

Siłownia zewnętrzna to z kolei propozycja dla nieco starszych mieszkańców, tym razem Grocholic. Urządzenia do ćwiczeń pod chmurką pojawią się przy filii Miejskiego Centrum Kultury. Przeznaczono na nie 100 tys. zł. Place i siłownia powstaną do końca tego roku.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018