joombig banner rotation images

Menu

Coraz bliżej nowej nawierzchni na ulicy Sienkiewicza i częściowo na Słonecznej. Jutro, tj. w sobotę 5. sierpnia, rozpocznie się frezowanie, czyli zerwanie obecnej nawierzchni, a w przyszłym tygodniu wylany zostanie asfalt.

 

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Słonecznej. Zostanie tam wybudowana sygnalizacja świetlna, a na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Mazowieckiej powstaną chodniki i droga rowerowa. Zakończyły się już prace wodociągowe, telekomunikacyjne i elektryczne. Od jutra, tj. od soboty 5. sierpnia, pełną parą ruszą prace przy nowej nawierzchni. Rozpoczną się one frezowaniem, czyli zerwaniem istniejącej nawierzchni w ulicy Sienkiewicza i w części ulicy Słonecznej.


W poniedziałek, 7. sierpnia, drogowcy planują wykonanie na skrzyżowaniu warstwy podbudowy, a dzień później warstwy wiążącej. Natomiast w czwartek, 13. sierpnia, będzie wylewana warstwa ścieralna asfaltu.


Początkowo prace te miały się zakończyć 11. sierpnia, jednak ich termin został wydłużony. Jak mówi kierownik budowy, Tadeusz Sztuka, było to spowodowane przedłużeniem się wydania pozwolenia przez PGE na przesunięcie słupa energetycznego. - Słup kolidował z robotami nawierzchniowymi, bo znajdował się na projektowanym prawoskręcie ulicy Słonecznej - dodaje Tadeusz Sztuka. Przebudowa skrzyżowania włącznie z uruchomieniem sygnalizacji świetlnej powinna zakończyć się 23 sierpnia. Natomiast chodnik i nowa ścieżka rowerowa mają być gotowe w grudniu.


Podczas prac na skrzyżowaniu obowiązują objazdy. Jadąc od strony zachodniej, kierowcy są kierowani ulicami Sienkiewicza, Olsztyńską i dalej Mazowiecką, natomiast od strony wschodniej - Sienkiewicza, Piłsudskiego i Polną. - Podczas wylewania asfaltu i układaniu chodnika, może wystąpić czasowe zwężenie ulicy Sienkiewicza, czyli prawo- lub lewostronne wahadło.


Cała inwestycja będzie kosztować nieco ponad 1 mln 300 tys. zł. Wykonawcą jest firma Lear.

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018