joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowianie mają okazję, aby wybrać się na rowerową pielgrzymkę do Częstochowy. Rowerzyści wyruszą 24 sierpnia a wrócą 28 sierpnia.

 

Przed uczestnikami pielgrzymki rowerowej ponad 80 kilometrowa trasa. Rowerzyści pokonają ją wspólnie z Załogą Rowerową Zgrzyt. Stowarzyszenie po raz szesnasty już organizuje tego typu wyprawę. – Udział w niej może wziąć każdy, kto czuje się na siłach, aby w kilka godzin pokonać na rowerze trasę pomiędzy Bełchatowem, a Częstochową – mówi Maciej Kuszneruk, prezes Stowarzyszenia Załoga Rowerowa „Zgrzyt”. W poprzednich latach chętnych nie brakowało. Wśród nich byli nie tylko dorośli i młodzież, ale także dzieci i seniorzy. – Będą też osoby, które w tym roku pojadą z nami na Jasną Górę po raz szesnasty – dodaje Kuszneruk. Kolejny też raz pielgrzymkę rowerową prezydent Mariola Czechowska wspiera i

obejmuje patronatem honorowym.

Z Bełchatowa pielgrzymka wyjedzie 24. sierpnia. Zbiórka została zaplanowana na godz. 6:00 pod kościołem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Kościuszki 2). Do Częstochowy rowerzyści powinni dotrzeć między godziną 13:00 a 14:00. Pokonają oni taką samą trasę, jak pielgrzymi piesi. Amatorzy jazdy na rowerze przejadą więc przez: Łękińsko, Brudzice, Strzelce oraz Brzeźnicę i Ważne Młyny. - Przystanki będą się odbywać co 10 kilometrów. Dłuższa

przerwa planowana jest po pokonaniu ponad połowy drogi – w Brzeźnicy. Wszystkie bagaże rowerzyści zabierają ze sobą. Dzieci, osoby starsze czy niepełnosprawne będą jednak mogły zapakować cięższe rzeczy do specjalnie podstawionego samochodu – podsumowuje Maciej Kuszneruk. Z Częstochowy pielgrzymi wyruszą 28. sierpnia. W Grocholicach połączą się z innymi bełchatowianami, którzy pieszo będą wracać z Jasnej Góry – tak by wspólnie wejść do centrum Bełchatowa.  

 

Osoby, które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce rowerowej wciąż mogą się zapisywać. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 506-217-758 lub przyjść na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w 12 sierpnia o godz. 17:00 w pobliżu MCKu.  Koszt uczestnictwa w rowerowej pielgrzymce to 50 zł. Wpisowe pokrywa cztery noclegi w jednej ze szkół przy ul. Św. Alberta w Częstochowie – około 400 metrów od Jasnej Góry, ubezpieczenie i plakietkę.

 

 

AD-A

Fot. Załoga Rowerowa Zgrzyt

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018