joombig banner rotation images

Menu

Ponad 260 zwierząt, psów i kotów, czeka na nowy dom w bełchatowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Procedura adopcyjna jest prosta i w ciągu kilkunastu minut można odjechać z nowym przyjacielem.

 

W bełchatowskim schronisku rozległ się ciepły, kobiecy głos - On jest mój! Pani Lucja wzięła do ręki smycz, pies spojrzał jej w oczy i od razu poszli na pierwszy spacer. Okazało się, że dzień wcześniej wieloletni przyjaciel pani Lucji odszedł za Tęczowy Most. Pustka w domu była nie do zniesienia, więc przyjechała do schroniska. Młody owczarek niemiecki od razu skradł serce pani Lucji, która zdradziła nam, jak go nazwie. - Będzie miał na imię Wicher, tak jak wabił się mój poprzedni pies.


W schronisku na adopcję czeka ponad 260 zwierząt - psów i kotów. Zwierzaki często mają za sobą traumatyczne przeżycia, więc za okazane uczucie potrafią się wspaniale odwdzięczyć. Może więc zamiast kupować zwierzaka, warto zastanowić się nad adopcją?


Jak podkreślają pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, bełchatowianie najczęściej pytają o szczenięta, a psy dorosłe to przecież zdecydowanie mniej kłopotów dla przyszłego właściciela. - Dorosły pies jest ułożony, często już nauczony czystości i nie wymaga tyle nauki, co szczeniak - mówi Marta Matuszewska, referent ds. ewidencji zwierząt.


Na nowy dom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt czekają 24 koty (w tym 5 kociąt) i 244 psów ( w tym 18 szczeniąt).Proces adopcyjny nie jest skomplikowany. Wystarczy przyjść do schroniska z dowodem osobistym, wybrać odpowiednie dla siebie zwierzę, podpisać zobowiązanie adopcyjne i uiścić opłatę - za psa wynosi ona 50 zł, a za kota 25 zł.


Przygarniając jednego z podopiecznych schroniska, adoptujący ma pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest odrobaczony i odpchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek zwierzęcia na to pozwala, poddawane jest ono zabiegowi sterylizacji.

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018