joombig banner rotation images

Menu

Tradycyjnie w pierwszy weekend września bełchatowianie oddadzą hołd żołnierzom zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego oraz wszystkim walczącym w II wojnie światowej.

 

Dokładnie 78 lat temu, 1 września rozpoczęła się II wojna światowa, największe działania zbrojne w historii. Bełchatowianie pamiętają o tych wydarzeniach. Rokrocznie spotykają się w Grocholicach i na Borowej Górze, aby oddać hołd tym, którzy poświęcili swoje życie dla wolnej Polski. Uroczyści, na które zapraszają prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek oraz proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach ks. Ireneusz Sikora, odbędą się 2 i 3 września.

 

Pierwszego dnia obchody odbędą się w Grocholicach. Rozpoczną się przemarszem spod kościoła na cmentarz przy ul. Tylnej. Wymarsz planowany jest na godz. 16:55. Punktualnie o 17 rozpocznie się polowa msza św., której towarzyszyć będzie montaż słowno-muzyczny. Później – o godz. 18:30 odbędzie się część patriotyczna. Mieszkańcy, pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny, złożą kwiaty. Uczczą także ich pamięć minutą ciszy. Wzorem lat ubiegłych zostaną również wręczone zasłużonym statuetki „Rogatywka ppor. Zawilskiego”.

 

Druga część uroczystości zaplanowana jest na niedzielę, 3 września. Miejscem spotkania tradycyjnie jest Borowa Góra, gdzie odbędzie się polowa msza św. Jej początek przewidziany jest na godz. 10:00. Do udziału w uroczystościach, zarówno tych w Grocholicach jak i u stóp Borowej Góry, organizatorzy zachęcają także poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń oraz zakładów pracy.

 

 

 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018