joombig banner rotation images

Menu

Skrzyżowanie Staszica i 1 Maja będzie przebudowane. To kluczowa inwestycja ze względu na usprawnienie komunikacji w tej części miasta. Budowa ronda ma rozładować korki, które tworzą się przez problemy ze skrętem w lewo z ul. 1 Maja w ul. Staszica. Częścią inwestycji ma też być nowa droga dojazdowa do marketu budowlanego. Na wczorajszej nadzwyczajnej sesji radni jednogłośnie przyjęli dwie niezbędne dla rozpoczęcia tego przedsięwzięcia uchwały - w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Bełchatowa oraz zmian w tegorocznym budżecie.


Przewidywany koszt przebudowy skrzyżowania to 3 mln 930 tys. złotych. 1 300 tys. złotych dołoży powiat, w którego zarządzie jest ul. Staszica, a 230 tys. market Majster. Dzięki wprowadzeniu dodatkowych środków finansowych do wieloletniego planu finansowego i budżetu, miasto w najbliższym czasie będzie mogło podpisać umowę z wykonawcą. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. - Chcemy, aby przed Bożym Narodzeniem ruch przy obu marketach był płynny, dlatego teraz przyspieszamy maksymalnie - dodaje wiceprezydent Ireneusz Owczarek.  


Budowa nowego ronda będzie wiązała się ze zmianą organizacji ruchu. Na czas przebudowy miasto przygotowało rozwiązanie, dzięki któremu nie będzie konieczności zamykania tamtego rejonu miasta, choć jak uprzedza wiceprezydent Owczarek, nie objedzie się bez utrudnień. - Liczymy na to, że kierowcy podejdą do tego ze zrozumieniem, po zakończeniu tej inwestycji komunikacja bardzo się poprawi – mówi wiceprezydent.


Dzięki zmianom w wieloletniej prognozie finansowej możliwa będzie także realizacja dwóch innych inwestycji drogowych w Bełchatowie - na ulicach Kwiatowej i Bocznej. Do remontu pierwszej z nich, magistrat dołoży powiatowi 1 mln złotych. Porozumienie ze starostwem w tej sprawie ma zostać podpisane do 15 września. Z kolei na poszerzenie ulicy Bocznej miasto zabezpieczyło 400 tys. złotych. Część kosztów prac pokryje prywatny inwestor, który przy wspomnianej będzie budować lokal usługowy.

 

 

 

 

 

 

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018