joombig banner rotation images

Menu

Przed mieszkańcami szansa na bezpłatne badania i porady specjalistów. Będzie też punkt honorowego poboru krwi oraz strefa rehabilitacji i aktywności. Wszystko to w ramach kolejnej odsłony Zdrowej Niedzieli, która odbędzie się 17 września. Na festyn profilaktyczny, bełchatowian tradycyjnie zaprasza prezydent Mariola Czechowska.

 

Już w najbliższą niedzielę sala teatralna Miejskiego Centrum Kultury zamieni się w gabinety lekarskie. W zaaranżowanych punktach medycznych w godz. 15:00-19:00 będzie można wykonać szereg badań. Począwszy od podstawowych, takich jak: mierzenie, ważenie, pomiar poziomu glukozy we krwi, po specjalistyczne: dermatoskopowa diagnostyka znamion, usg tarczycy, sprawdzanie pojemności płuc. Kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać mammografię. Mammobus stanie na placu Narutowicza. Co ważne ze wszystkich badań bełchatowianie będą mogli skorzystać bezpłatnie. Nie potrzebne jest także żadne skierowanie.

 

Przez kilka godzin na pacjentów będą też czekać lekarze. Wśród nich m.in. kardiolog, urolog, neurolog. Nie zabraknie też psychologa, logopedy oraz fizjoterapeuty. Specjaliści podpowiedzą, jakie badania wykonać czy jak sobie poradzić ze swoim problemem zdrowotnym.

 

Oprócz badań i konsultacji bełchatowianie będą mogli skorzystać z punktu honorowego poboru krwi. Przewidziana jest również strefa aktywności, gdzie każdy zainteresowany pod okiem instruktora ma szansę poznać różnorodne sporty i ćwiczenia.  

 

Tegoroczna „Zdrowa niedziela” to już ósmy tego rodzaju festyn profilaktyczny w Bełchatowie. Tylko w ubiegłym roku, podczas akcji lekarze specjaliści udzielili blisko 400 porad. Wykonano też prawie 650 badań profilaktycznych.

 

AD-A

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018