joombig banner rotation images

Menu

Miasto wybuduje rondo na skrzyżowaniu Staszica i 1 Maja i przebuduje Boczną. Modernizacja drogi w pobliżu marketów E.Leclerc i Majster to największa tegoroczna inwestycja drogowa. Do końca roku kłopoty kierowców ze skrętem w lewo z ul. 1 Maja w Staszica znikną - rondo zdecydowanie ułatwi ruch w tej części miasta.

- Chcemy zakończyć budowę ronda jeszcze w tym roku i udrożnić drogę przed świętami Bożego Narodzenia – mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa. Miasto planuje, aby z nowego ronda kierowcy zaczęli korzystać w pierwszej połowie grudnia. Kolejny etap, czyli budowa odcinka drogi przy markecie budowlanym może być realizowany w przyszłym roku.

 


Przebudowa skrzyżowania ul. Staszica i 1 Maja ma kosztować 3 mln 930 tys. zł. Miasto dostanie 1 mln 300 tys. zł od powiatu bełchatowskiego, do którego należy ul. Staszica. Do inwestycji 250 tys. zł dołoży także market Majster.

 

Budowa ronda na skrzyżowaniu Staszica i 1 Maja to dla miasta sprawa priorytetowa. W tym tygodniu podpisano umowę z wykonawcą i przekazano plac budowy bełchatowskiej firmie Rebud. Prace przy skrzyżowaniu rozpoczną się jeszcze we wrześniu.

 

Na czas budowy będzie ono wyłączone z ruchu. Miasto opracowało projekt czasowej organizacji ruchu (zdjęcie poniżej). Zgodnie z nim, jadąc od ul. Czyżewskiego w stronę Binkowa, na wysokości marketu E.Leclerc kierowcy będą omijać skrzyżowanie przygotowaną drogą z płyt betonowych. Następnie pojadą drogą między Sport Hotelem a ul. Staszica i na wysokości boisk treningowych wrócą na Staszica.


Dzięki zmianom w wieloletniej prognozie finansowej możliwa będzie także realizacja dwóch innych inwestycji drogowych w Bełchatowie - na ulicach Kwiatowej i Bocznej. Do remontu pierwszej z nich, magistrat dołoży powiatowi 1 mln złotych. Porozumienie ze starostwem w tej sprawie ma zostać podpisane do 15 września. Z kolei na poszerzenie ulicy Bocznej miasto zabezpieczyło 400 tys. złotych. Odchodząca w bok od ul. 9 Maja ulica będzie poszerzona i zyska nową nawierzchnię, przebudowane zostaną też zjazdy do posesji. Najpierw na plac budowy wejdzie spółka Wod-Kan, która wykona odwodnienie. Wymianą nawierzchni i poszerzeniem ulicy zajmie się natomiast firma Sanel. Koszt tegorocznych prac wraz z projektem i odwodnieniem to 400 tys. zł. Do inwestycji dołoży się inwestor, który stawia budynek usługowy przy ulicy Bocznej.

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018