joombig banner rotation images

Menu

Jeszcze w tym roku powstanie kolejna siłownia plenerowa. Dzięki staraniom prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej, ćwiczyć na powietrzu będą mogli mieszkańcy okolic ulicy Kujawskiej. - Siłownie są ogólnodostępne i bezpłatne, z pewnością nadal będziemy inwestować w miejsca przeznaczone na sportową rekreację - dodaje prezydent. Koszt jednej siłowni to niespełna 90 tys. złotych.


Siłownie zewnętrzne to doskonały sposób na zadbanie o zdrowie i kondycję. Mogą z nich korzystać nie tylko osoby intensywnie uprawiające sport, ale także, a może przede wszystkim wszyscy, którzy chcą połączyć aktywność fizyczną z przebywaniem na świeżym powietrzu. Korzystanie z urządzeń nie wymaga wcześniejszych przygotowań, czy specjalnego stroju.


Na Kujawskiej stanie 8 kompletów urządzeń: wahadło i narciarz, wyciskacz, piechur i biegacz, orbitrek i prasa nożna, urządzenie do ćwiczenia przywodzicieli i odwodzicieli nóg, rower i jeździec, twister i steper oraz motyl klasyczny i wioślarz.  Co warte podkreślenia, siłownia będzie wyposażona także w urządzenie fitness dla osób niepełnosprawnych: wiosła dla osób na wózku.  Nie zabraknie także ławek i stojaka na rowery, a cały teren zostanie wyłożony kostką brukową. Prace mają zakończyć się w pierwszej połowie grudnia.


W tej chwili w Bełchatowie jest już dziewięć siłowni zewnętrznych. Miejsca do ćwiczeń są na  osiedlach: Binków (ul. Antracytowa), Okrzei (między blokami 3 i 4 oraz między blokami 22, 26 i 27), Dolnośląskim (okolice SP nr 8 i bloku 306), POW (między blokami 15 i 16), Przytorzu (na kompleksie boisk sportowych przy ul. Paderewskiego), Budowlanych (za Skarbkiem i w dolinie rzeki Rakówki – ZOSIA). Siłownia na Kujawskiej będzie dziesiątą.

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018