joombig banner rotation images

Menu

Chętnych, by zadbać o swoje zdrowie nie brakowało. Prawie 500 porad i konsultacji udzielonych przez specjalistów, blisko 900 wykonanych badań – tak w liczbach przedstawia się festyn profilaktyczny „Zdrowa niedziela”. Miasto zorganizowało go już po raz ósmy. 

 

Bełchatowianie stawiają na profilaktykę. Świetnie obrazuje to festyn „Zdrowa niedziela”, który 17 września odbył się już po raz ósmy. Mieszkańcy w każdym wieku – począwszy od dzieci, przez młodzież i dorosłych, po seniorów mogli się bezpłatnie przebadać i skorzystać z porad lekarzy rozmaitych specjalizacji.

 

Przez kilka godzin w Miejskim Centrum Kultury, gdzie zostały zaaranżowane gabinety na pacjentów czekało blisko 20 lekarzy różnych specjalizacji. Był endokrynolog, urolog, neurolog. Można też było skorzystać z konsultacji dietetyka, urologa czy pulmonologa. Specjaliści podpowiadali, jakie badania wykonać czy jak sobie poradzić ze swoim problemem zdrowotnym. Największą popularnością cieszył się irydolog, kardiolog, laryngolog i dietetyk. Do pierwszego z nich zgłosiło prawie 100 osób, do pozostałych ponad 50 osób. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też strefa zdrowego dziecka, a w niej bezpłatne konsultacjepediatry, stomatologa, rehabilitanta oraz, logopedy, psychologa i 

pedagoga. Sporo osób przyszło by zbadać swoje pociechy pod kątem wag, wad postawy i wskaźnika BMI.

 

Wiele osób skorzystało też z dostępnych na miejscu badań. Począwszy od podstawowych, takich jak: mierzenie, ważenie, pomiar poziomu glukozy we krwi, po specjalistyczne: dermatoskopowa diagnostyka znamion, usg tarczycy, sprawdzanie pojemności płuc. Najwięcej chętnych – były do pomiaru ciśnienia, poziomu cukru we krwi czy sprawdzenia wzroku. Na panie w wieku 50-69 lat czekał z kolei mammobus ze specjalistycznym sprzętem do mammografii.

 

 

Warto dodać, że podczas „Zdrowej niedzieli” swoje stoiska miały również stowarzyszenia, organizacje czy i instytucje. Każdy chętny mógł np. dowiedzieć się szczegółów na temat bełchatowskiej Karty Rodziny, działalności Środowiskowego Domu Samopomocy „Koniczynka” czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Sztab Ratownictwa Medycznego uczył zasad resuscytacji, zaś Bełchatowskie „Amazonki” samobadania piersi. Był też punkt  honorowego poboru krwi i strefa aktywności, gdzie każdy zainteresowany pod okiem instruktora miał okazję poznać różnorodne sporty i ćwiczenia.  

 

 

 

 

 

 
 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018