joombig banner rotation images

Menu

Dziś Światowy Dzień bez Samochodu. To świetna okazja, żeby przesiąść się na rower, albo do darmowej emzetki. Bełchatów to miasto, które stale rozbudowuje drogi rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe, ma też bezpłatną komunikację.

 

Światowy Dzień bez Samochodu ma zachęcać mieszkańców do korzystania z bardziej przyjaznych środowisku środków komunikacji. W wielu miastach w Polsce 22 września można bezpłatnie jeździć miejską komunikacją. Bełchatowianie taką możliwość mają codziennie, bo darmowa komunikacja została wprowadzona w połowie 2015 roku. Dziś szczególnie zachęcamy do skorzystania z tej oferty miasta.

 

Doskonałą alternatywa jest też rower.  W Bełchatowie jest ponad 26 km dróg rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych. Są one połączone z dwiema pętlami leśnych ścieżek rowerowych  o długościach 4 km i 10 km. Jeszcze w tym roku, a dokładnie w pierwszej połowie grudnia do dyspozycji rowerzystów zostaną oddane kolejne ciągi pieszo-rowerowe. Pierwszy z nich (o długości 580 metrów) jest budowany na ulicach Słonecznej i Żabiej, kolejny powstaje na ul. Mazowieckiej - tam cykliście będą mogli bezpiecznie jeździć na 531 m nowego ciągu pieszo-rowerowego. Na tym jednak nie koniec. Miasto podpisało umowę z wykonawcą ścieżki rowerowej na ul. Ludwikowskiej, gdzie prace rozpoczną się w przyszłym roku.


Na mapie poniżej znajdują się wszystkie istniejące oraz planowane drogi rowerowe w Bełchatowie, a także ścieżki i ciągi pieszo-rowerowe.


Legenda:


A - W odległości ok 750 m od skrzyżowania ulic Lipowa-Wyszyńskiego-Włokniarzy po prawej stronie znajduje się ulica Pod Ługami prowadzącą do leśnych ścieżek rowerowych oraz zbiorników wodnych Ług Mały oraz Ług Duzy. Obecnie w związku z pracami przy budowie obwodnicy Bełchatowa leśne trasy rowerowe są niekompletne i trudno dostępne. Jadąc dalej ścieżką rowerową wzdłuż ul. Lipowej i skręcając za restauracja „U Molendy” ulica Ludwikowska można dojechać do trasy rowerowej na Alei Jana Pawła II.


B - Jadąc trasa rowerową wzdłuż ulicy Wojska Polskiego na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego –Zamoście –Ampera, skręcając w prawo w ulicę Zamoście można dojechać do Alei Jana Pawła II, zaś jadąc prosto na wspomnianym skrzyżowaniu można dojechać trasa rowerową do OSiR Wawrzkowizna i Słok. Na Słoku utwardzoną droga terenową dojechać można do Góry Kamieńsk.


C - Trasa rowerowa wzdłuż ul. L. Czyżewskiego prowadzi do miejscowości Dobiecin, skąd po minięciu sklepu spożywczego i skręceniu w prawo dojechać można droga prowadzącą wzdłuż torów kolejowych do ścieżki rowerowej na ul. Goetla.

 

D - Trasa rowerowa kończy się na wysokości ul. Pogodnej.


E - Trasa rowerowa wzdłuż ul. Pabianickiej dojechać można do miejscowości Zawady.


F - Trasa rowerowa wzdłuż ul. Czaplineckiej dojechać można do Domiechowic.


G - Trasa rowerowa wzdłuż ul. Czaplineckiej i dalej ul. Grabowa dojechać można tzw. traktem Wandy Malczewskiej do Parzna.

 

Wszystkie ścieżki i ciągi pieszo-rowerowe, zarówno miejskie jak i leśne, dają bełchatowianom możliwości zaplanowania wielu różnorodnych wycieczek rowerowych. Propozycje takich wycieczek znajdziecie TUTAJ.


Wszystkim mieszkańcom i gościom przypominamy, że Bełchatów jest jednym z kilkudziesięciu polskich miast, w których komunikacja miejska jest całkowicie bezpłatna. Więc jeśli nie rower, to może MZK?

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018