joombig banner rotation images

Menu

Altana w parku na os. Binków odzyskała swój blask, dzięki czemu mieszkańcy zyskali miejsce, w którym można wypocząć, a dzieci dodatkowo mogą rozwijać plastyczne talenty.


W Bełchatowie znajduje się 7 zagospodarowanych parków miejskich oraz 5 skwerów zieleni miejskiej (więcej o bełchatowskich parkach TUTAJ), które są świetną alternatywą na spędzanie wolnych chwil. Jednym z nich jest powstały w 2002 roku park im. Prof. Juliana Samujłły na os. Binków. Na 5,5 ha rośnie kilkaset drzew i kilka tysięcy krzewów, a wśród nich prowadzą alejki z kostki brukowej i kruszyw naturalnych. W parku jest też ścieżka zdrowia, miejsce na ognisko i fontanna z młyńskim kołem. Do dyspozycji mieszkańców jest także  altana, która nie tylko chroni przed deszczem i słońcem, ale jest także miejscem spotkań i odpoczynku. Jej stan technicznych wskazywał jednak na konieczność przeprowadzenia remontu.


W parkowej altanie zostało wymienione pokrycie dachowe, zamontowano także brakujące elementy drewniane. Całość została pomalowana specjalnym lakierem, który dodatkowo zabezpieczył budowlę przed działaniem czynników atmosferycznych. Miasto pomyślało także o najmłodszych. Słup główny został pokryty farbą tablicową, dzięki czemu dzieci, a także i starsi, będą mogli za pomocą kredy upiększać nowo wyremontowaną altanę.


Całkowity koszt remontu to niecałe 19 tys. złotych. Na zdjęciach poniżej altana przed i po renowacji.

AP

 

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018