joombig banner rotation images

Menu

Kilkanaście miejskich dróg zyska nową nawierzchnię. Roboty, które mają potrwać do połowy października są na półmetku. Z asfaltowej nakładki mogą już korzystać klienci miejskiego targowiska.

 

Na bełchatowskich ulicach pracują drogowcy. Trwają bowiem roboty związane z położeniem nakładek. Ostatnio ekipy można było spotkać m.in. na ulicy Kujawskiej oraz os. Dolnośląskim. Nawierzchnia jest już wzdłuż bloku nr 341 i pomiędzy 101 a 105. Nową jakość ma także fragment ulicy, która dawniej nosiła nazwę Bony – mowa o równoległej drodze do ulicy Edwardów oraz uliczka prowadząca od Wojska Polskiego w kierunku bloku 111.


Z nowiutkiej nakładki korzystają też klienci miejskiego targowiska, a dokładnie segmentu „D”, gdzie sprzedawane są warzywa, owoce i artykuły rolne. Betonowe, wysłużone płyty zostały przykryte asfaltem. Dzięki temu piesi mogą poruszać się w komfortowy sposób. Utwardzony został też plac, gdzie obecnie stoją stare budynki. Jest szansa, że w 

przyszłości zostaną one zburzone, zaś miejsce to zagospodarowane w przyjazny dla kupujących i sprzedających sposób. Odnowienie ciągu komunikacyjnego to tylko jedno z zadań, jakie były realizowane na terenie bazaru. W ubiegłym roku nawierzchnia części sektora „D” – w miejscach sprzedaży, została utwardzona kostką brukową i ażurowymi płytami. Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które jest administratorem miejskiego targu przeprowadziło również kapitalny remont szaletu. Obejmował on przegląd instalacji elektrycznej, kompleksową wymianę płytek, zużytych urządzeń sanitarnych oraz malowanie. Warto dodać, że odnowiony został też sam teren wokół budynku – mowa o jego utwardzeniu i wyrównaniu.  

 

Umowa, którą miasto podpisało z wykonawcą obejmuje też położenie tzw. powierzchniówek. 


- To prosta technologia powierzchniowego utrwalenia nawierzchni tłuczniowej. Polega 

ona na tym, że istniejący kamień spryskuje się emulsją asfaltową. Później zasypuje drobnym grysem i wałuje. Jeśli jest taka potrzeba całą procedurę powtarza się jeszcze raz. Nawierzchnia, która powstaje w ten sposób jest zbliżona do asfaltu – mówi Sławomir Grabski, koordynator Zespołu ds. Infrastruktury Technicznej w bełchatowskim magistracie.

 

W ubiegłym roku właśnie tym sposobem miasto robiło m.in. ul. Ślusarskiego, Pod Ługami czy Braci Śniadeckich. Teraz powierzchniówki pojawią się m.in. na ul. Zimowej, Pod Górami, części ul. Dalekiej oraz drodze w pobliżu boisk treningowych Miejskiego Centrum Sportu, na przedłużeniu ul. Ludwikowskiej – na wysokości Sali Królewskiej Świadków Jehowy oraz przedłużeniu ul. Południowej – od ul. Częstochowskiej do al. Ampere’a.  

 

Za wszystkie nakładki miasto zapłaci blisko 800 tys. zł. Wykonawca, który został wyłoniony w drodze przetargu: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK” S.A. i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych, na realizację zadania ma czas do połowy października. Jest jednak duża szansa, że prace zakończą się znacznie wcześniej.

 

 

AD-A

 
 
 
 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018