joombig banner rotation images

Menu

Miasto jest coraz bliżej kupna budynku po spółce akcyjnej Energoinż. W środę, 27 września, magistrat złożył ofertę, a już następnego dnia syndyk masy upadłościowej ją przyjął. Nieruchomość oglądali także miejscy radni, którzy wyrazili zgodę na jej kupno. Koszt zakupu budynku i i praw do użytkowania wieczystego gruntu będzie kosztowało 1 mln złotych plus VAT.

 

Miasto planuje, żeby w budynku przy ul. Staszica nową siedzibę miał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Władze od wielu miesięcy rozważały, jak poprawić warunki obsługi jego klientów.

 

-Cieszę się, bo dzięki tej inwestycji obsługa petentów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej znacznie się poprawi. To właśnie z myślą o mieszkańcach planowaliśmy kupno budynku po Energoinżu - podkreśla prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

 

Obecnie MOPS mieści się w jednym budynku razem z Domem Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego. Złe warunki lokalowe spowodowały, że miasto szukało rozwiązania dobrego zarówno dla pracowników ośrodka, jak i petentów. Budynek po Energoinżu wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Klienci będą obsługiwani na parterze trzypiętrowego biurowca.

 

Sama lokalizacja jest dogodna dla wszystkich mieszkańców, również tych niepełnosprawnych, o czym przekonuje prezydent Czechowska. - Przy biurowcu znajdują się miejsca parkingowe, a obok przystanek, na którym zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej. Dodatkowo budynek jest wyposażony w podjazd, który z pewnością ułatwi wejście zarówno osobom z niepełnosprawnością jak i rodzicom z wózkami dziecięcymi - dodaje prezydent.

 

Pierwsi klienci będą obsłużeni w nowym budynku po przystosowaniu go do potrzeb Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i mieszkańców.

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018