joombig banner rotation images

Menu

Prace przy przebudowie skrzyżowania Staszica i 1 Maja idą pełną parą. Już od wtorku, 3 października, zostanie ono zamknięte, a ruch w tamtym rejonie będzie odbywać się zgodnie z czasową organizacją. Miasto planuje, aby z nowego ronda kierowcy zaczęli korzystać w pierwszej połowie grudnia.

 

- To jedno z bardziej zatłoczonych i niebezpiecznych skrzyżowań. Myślę, że rondo jest bardzo potrzebne i rozładuje ruch w tej części miasta. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych i chcemy, aby zakończyła się jeszcze w tym roku– mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Od 3 października kierowcy w rejonie skrzyżowania ulic Staszica i 1 Maja pojadą zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu (zdjęcie na dole strony). – Na czas robót przygotowaliśmy objazdy, bo konieczne jest wyłączenie skrzyżowania z ruchu. Wszystkich kierowców prosimy o wyrozumiałość - mówi wiceprezydent Bełchatowa, Ireneusz Owczarek.

Jadąc od ul. Czyżewskiego w stronę Binkowa, na wysokości marketu E.Leclerc będą oni omijać skrzyżowanie wcześniej przygotowaną drogą z płyt betonowych. Następnie pojadą drogą między Sport Hotelem a ul. Staszica i na wysokości boisk treningowych wrócą na Staszica.


Przebudowę skrzyżowania ul. Staszica i 1 Maja władze Bełchatowa traktują ją priorytetowo, także ze względu na poprawę bezpieczeństwa. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia rondo ucieszy kierowców, którzy w tej chwili mają kłopoty ze skrętem w lewo z ulicy 1 Maja, a ruch w rejonie dwóch supermarketów powinien odbywać się płynnie. Kolejny etap, czyli budowa odcinka przy markecie budowlanym może być realizowany w przyszłym roku.

Nowe rondo ma kosztować 3 mln 930 tys. zł. 1 mln 300 tys. zł miasto dostanie od powiatu bełchatowskiego, do którego należy ul. Staszica. Do inwestycji 250 tys. zł dołoży także market Majster.

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018