joombig banner rotation images

Menu

Prace przy przebudowie skrzyżowania Staszica i 1 Maja idą pełną parą. Już od wtorku, 3 października, zostanie ono zamknięte, a ruch w tamtym rejonie będzie odbywać się zgodnie z czasową organizacją. Miasto planuje, aby z nowego ronda kierowcy zaczęli korzystać w pierwszej połowie grudnia.

 

- To jedno z bardziej zatłoczonych i niebezpiecznych skrzyżowań. Myślę, że rondo jest bardzo potrzebne i rozładuje ruch w tej części miasta. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych i chcemy, aby zakończyła się jeszcze w tym roku– mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Od 3 października kierowcy w rejonie skrzyżowania ulic Staszica i 1 Maja pojadą zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu (zdjęcie na dole strony). – Na czas robót przygotowaliśmy objazdy, bo konieczne jest wyłączenie skrzyżowania z ruchu. Wszystkich kierowców prosimy o wyrozumiałość - mówi wiceprezydent Bełchatowa, Ireneusz Owczarek.

Jadąc od ul. Czyżewskiego w stronę Binkowa, na wysokości marketu E.Leclerc będą oni omijać skrzyżowanie wcześniej przygotowaną drogą z płyt betonowych. Następnie pojadą drogą między Sport Hotelem a ul. Staszica i na wysokości boisk treningowych wrócą na Staszica.


Przebudowę skrzyżowania ul. Staszica i 1 Maja władze Bełchatowa traktują ją priorytetowo, także ze względu na poprawę bezpieczeństwa. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia rondo ucieszy kierowców, którzy w tej chwili mają kłopoty ze skrętem w lewo z ulicy 1 Maja, a ruch w rejonie dwóch supermarketów powinien odbywać się płynnie. Kolejny etap, czyli budowa odcinka przy markecie budowlanym może być realizowany w przyszłym roku.

Nowe rondo ma kosztować 3 mln 930 tys. zł. 1 mln 300 tys. zł miasto dostanie od powiatu bełchatowskiego, do którego należy ul. Staszica. Do inwestycji 250 tys. zł dołoży także market Majster.

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018