joombig banner rotation images

Menu

Kilkadziesiąt osób jest zainteresowanych mieszkaniem w nowym, planowanym bloku BTBS. Budynek ma stanąć obok dwóch już zamieszkanych przy ul. św. Alberta Chmielowskiego. Mieszkanie w Bełchatowskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wiązać się na wiele lat kredytami hipotecznymi i niepokoić się, czy wystarczy im na ratę. Do BTBS zgłosiło już ponad trzydzieści osób, które chciałby zamieszkać przy ul. Chmielowskiego. To właśnie od zainteresowania przyszłych najemców miejska spółka uzależnia budowę.

 

Na stronie BTBS - TUTAJ znajduje się Ankieta dla potrzeb Bełchatowskiego Towarzystwa Społecznego, na bazie której spółka razem z władzami miasta podejmie decyzję o ewentualnej budowie trzeciego bloku na ul. Chmielowskiego. Rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwszą połowę 2018 roku, a nowe mieszkania zostałyby oddane do użytku jesienią 2020 roku. Koszty inwestycji szacowane są na około 6 mln zł.


W bloku ma być 39 mieszkań. Dwanaście z nich ma być trzypokojowych, osiemnaście dwupokojowych z kuchnią oraz dwa dwupokojowe z aneksem kuchennym. Do tego siedem kawalerek. Metraż mieszkań waha się od 50 do 66 metrów2. Prezes BTBS, Szczepan Chrzęst, zwraca uwagę, że bełchatowianie najczęściej pytają o mieszkania dwupokojowe. - Są one zwyczajnie tańsze od tych większych metrażowo. A dla młodych, rozwojowych małżeństw takie mieszkanie zapewnia dostateczny komfort przy jednym czy dwójce dzieci - dodaje prezes Chrzęst.


Mieszkania BTBS są czynszowe, to znaczy, że nie można ich wykupić na własność, ale można dziedziczyć prawo do najmu. Najemca ponosi pewne koszty budowy (tzw. partycypację), która zazwyczaj nie przekracza 30 proc. wartości mieszkania. Jak przekonuje prezes Chrzęst, w przypadku nowego bloku, partycypacja będzie jednak niższa. - Aby uzyskać kredyt z Banku Gospodarki Krajowej partycypacja nie może przekroczyć 25 procent i dokładnie o takim udziale mówimy - podkreśla prezes.

 

Oznacza to, że zainteresowani najmniejszymi mieszkaniami będą musieli wpłacić nieco ponad 24 tys. zł, a za największe około 53 tys. zł. Dodatkowo najemcy przed zamieszkaniem muszą wpłacić kaucję w wysokości rocznego czynszu. Spółka planuje, aby w nowym bloku wynosił on 10,80 zł za mkw, a więc będzie się wahał od 333 zł za kawalerkę do 721 zł za mieszkanie trzypokojowe.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018