joombig banner rotation images

Menu

Mieszkańcy osiedla Grocholice oraz ulic Zamoście i Brzozowej, którzy zdecydowali się na przyłączenie do sieci gazowej, proszeni są odsyłanie podpisanych wniosków i umów. Na dokumenty czeka Polska Spółki Gazownictwa – Oddział w Łodzi, która jeszcze w tym roku chce rozpocząć projektowanie sieci gazowej.

 

Grocholice oraz ulice Zamoście i Brzozowa to część Bełchatowa, gdzie nie ma sieci PEC. Miasto uznało, że mieszkańcom trzeba pomóc i wyjściem byłoby położenie sieci gazowej. Jak mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent miasta, gaz jest nie dużo droższy, jeśli chodzi o ogrzewanie domu, przyłącze gazowe jest tańsze od przyłącza PEC i jest to dobre rozwiązanie.

 

Łódzki oddział Polskiej Spółki Gazownictwa zapytał mieszkańców, czy są zainteresowani przejściem na ogrzewanie gazowe. Jesienią ubiegłego roku miasto zebrało wnioski od ponad 140 osób. Gazownia uznała, że dla takiej liczby mieszkańców jest w stanie wybudować sieć. Teraz spółka czeka na podpisane przez mieszkańców wnioski i umowy. Zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów, przyspieszy wykonanie prac projektowych i robót związanych z budową sieci gazowej w tej części miasta.

 

Osoby, które byłyby jeszcze zainteresowane przyłączeniem swoich gospodarstw domowych do sieci gazowej, nadal mogą pisemnie występować z wnioskami o określenie warunków przyłączenia. Należy zgłaszać się do łódzkiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa.

Gazownia chce rozpocząć w tym roku projektowanie sieci, przyłącza byłyby budowane na przełomie 2018-2019 roku.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018