joombig banner rotation images

Menu

9 października odbędzie się XL Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej. Radni, tradycyjnie będą obradować w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu. Początek o godz. 16:00.

 

W planowanym porządku obrad znalazło się czternaście projektów uchwał, wszystkie dotyczą zmian personalnych w komisjach stałych RM.

 

Radni zajmą się między innymi odwołaniem radnego Adama Czechowskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Budżetu i Skarbu miasta oraz powołaniem nowego przewodniczącego. Ponadto pochylą się także nad projektem uchwały w sprawie odwołania ze składu Komisji Rewizyjnej radnego Sebastiana Brózdy i jednocześnie zdecydują, kto zajmie jego miejsce. Przypomnijmy, że podczas ostatniej sesji Sebastian Brózda został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej (zastąpił Józefa Wodzińskiego).

 

Podczas sesji radni zdecydują także, czy radnego Krzysztofa Pierzchałę odwołać z funkcji przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, a jeśli tak, to w kto w jego miejsce pokieruje pracami komisji.

 

W sumie radni rozpatrzą czternaście propozycji zmian personalnych, między innymi w komisjach Porządku Publicznego oraz Oświaty, Kultury i Sportu.

 

Przypomnijmy, że komisje stałe to wyznaczone przez radę grupy radnych, które przez okres kadencji mają się zajmować określonymi sprawami samorządu, dzięki czemu Rada Miejska może decydować, które rozwiązania są jak najbardziej korzystnych dla danej jednostki samorządu, w tym przypadku Miasta Bełchatowa.

 

W załączniku poniżej znaleźć można składy wszystkich komisji bełchatowskiej Rady Miejskiej na dzień 28 września 2017 roku.


 


 


 

Załączniki:
Download this file (Składy komisji VII Kadencja na dzień 28.09.2017.pdf)Składy komisji RM na dzień 28.09.2017[ ]311 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018