joombig banner rotation images

Menu

Zaprószenie ognia w komórce lokatorskiej było najprawdopodobniej przyczyną pożaru w budynku przy ul. Czaplinieckiej 44d. W związku z dużym zadymieniem, strażacy wyprowadzili mieszkańców przed budynek, kilka osób zostało przewiezionych na kontrolę do szpitala.


W ,,Felku" trwają prace związane z modernizacją, wymieniono okna i ocieplono budynek (szerzej o remoncie piszemy TUTAJ). W tej chwili Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przeprowadza remont węzła cieplnego.

 

Zaprószenie ognia w komórce lokatorskiej spowodowało zadymienie całego budynku. Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej (jeden z Grocholic, dwa z bełchatowskiej OSP i 4 z PSP). Ponieważ źródło ognia było w pobliżu instalacji gazowej, strażacy podjęli decyzję o odcięciu dopływu gazu do mieszkań. Po sprawdzeniu szczelności instalacji, dostawa gazu będzie wznowiona. Straż pożarna, razem z policją i administratorem ,,Felka", przeprowadziła także kontrolę wszystkich 112 lokali.


Pożar przy ul. Czaplinieckiej nie ma żadnego wpływu na prace remontowe, które zgodnie z planem potrwają do końca listopada tego roku. Aby podobna sytuacja się nie powtórzyła, magistrat rozważa możliwość przeprowadzenia kontroli w komórkach lokatorskich pod kątem prawidłowości ich użytkowania.


Warto przypomnieć, że lokatorzy mają obowiązek utrzymywania porządku nie tylko w lokalach mieszkalnych, ale także w komórkach do nich przynależnych.  


Przypominamy, że w komórkach lokatorskich nie wolno przechowywać:

 

  • materiałów wybuchowych i łatwopalnych,
  • farb i lakierów,
  • drewna
  • cieczy typu: benzyna i oleje napędowe,
  • pojazdów silnikowych, np. motorowerów.


Ponadto straż pożarna przypomina o obowiązku utrzymywania drożności w korytarzach. - Apelujemy o nieblokowanie drzwi w komórkach i niepozostawianie bez nadzoru włączonych urządzeń elektrycznych, a także o przestrzeganie podstawowych zasad przepisów ochrony przeciwpożarowej. W przypadku pożaru należy natychmiast powiadomić odpowiednie służby, podjąć próbę jego ugaszenia i ewakuować się z płonącego lub zadymionego budynku. Po przyjeździe służb należy dostosować się do poleceń strażaków - informuje mł. bryg. Wojciech Maciejewski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Bełchatowie.


Numery alarmowe:

 

policja - 997

straż pożarna - 998

pogotowie - 999

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018