joombig banner rotation images

Menu

Nie uczysz się? Nie pracujesz? Jesteś w wieku 18-24 lata? Z projektem „Od szkolenia do zatrudnienia” zdobędziesz zawód i trzymiesięczny płatny staż. Rekrutacja trwa do końca października. Głównym celem projektu jest poprawa sytuacji osób młodych na rynku pracy poprzez kompleksowe wsparcie, od doradztwa zawodowego, poprzez udział w kursach zawodowych aż do trzymiesięcznego stażu zawodowego. Wszystko w ramach programu "Od szkolenia do zatrudnienia" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W Bełchatowie z tej formy pomocy może skorzystać dziesięć osób. Zgłoszenia przyjmowane są do końca października, a sam projekt ruszy w połowie listopada.


Projekt realizowany przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Bełchatowie jest odpowiedzią na problem wysokiego bezrobocia wśród młodych osób. - Jest to przede wszystkim szansa na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych oraz uzupełnienie i podwyższenie kwalifikacji, dzięki którym młodzież będzie miała większe szanse na rynku pracy - podkreśla doradca zawodowy w bełchatowskim MCK OHP, Agnieszka Kępińska.


W ramach projektu uczestnicy będą mogli wziąć udział w płatnym kursie zawodowym (997,40zł) i zdobyć np. zawód kelnera, barmana, baristy, spawacza czy specjalisty ds. kadr i płac. Ponadto przewidziane są szkolenia językowe, kurs komputerowy a nawet kurs prawa jazdy kat. B. Młodzieżowe Centrum Kariery zapewnia także zajęcia z doradcą zawodowym oraz profesjonalnym stylistą, tak, aby uczestnicy jak najlepiej wypadli podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W ramach tych ostatnich zajęć uczestnicy otrzymają także odpowiedni na rozmowę wstępną strój.


Aby jak najbardziej ułatwić młodym osobom udział w projekcie, Młodzieżowe Centrum Kariery proponuje także tzw. wsparcie towarzyszące, które obejmuje bezpłatne wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu na zajęcia, sfinansowanie wymaganych badań lekarskich, ubezpieczenie NNW oraz refundację opieki nad dzieckiem w kwocie do 415 złotych. Wszystkim osobom, które zdecydują się wziąć udział w programie, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP pomoże znaleźć trzymiesięczne staże zawodowe (997,40 zł).


Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy tylko do końca października zgłosić się do Młodzieżowego Centrum Kariery OHP przy ul. Czaplinieckiej 19a. Więcej informacji pod numerem telefonu 044 631 12 69 lub 507 734 327.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018