joombig banner rotation images

Menu

Zus organizuje cykl bezpłatnych szkoleń dotyczących e-SkładekW bełchatowskim inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędzie się kolejne już szkolenie poświęcone e-Składce. Podczas spotkania wszyscy zainteresowani poznają zadania płatnika obowiązujące obecnie oraz dowiedzą się, jakie zmiany będą obowiązywały od stycznia 2018 roku.


Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizują dla wszystkich zainteresowanych cykl szkoleń na temat zmian w sposobie opłacania składek, które zaczną obowiązywać od nowego roku. Od 1 stycznia 2018 roku wszystkie składki, bez względu na okres, jakiego dotyczą, będą musiały być opłacane na indywidualnym rachunku składkowym. Oznacza to, ze zamiast trzech lub czterech przelewów, płatnik będzie dokonywał tylko jednego. Dotychczasowe rachunki zostaną natomiast zamknięte.

Podczas najbliższego szkolenia, które odbędzie się w czwartek, 7 grudnia, przedstawione zostaną wszystkie zadania płatnika składek, zarówno te obowiązujące dzisiaj, jak I te po zmianach. Ponadto wyczerpująco zostanie omówione zagadnienie Numeru Rachunku Składkowego (NRS), jego struktura oraz zasady podziału jednej wpłaty na Fundusze. Uczestnikom zaprezentowane zostaną także przykłądowe rozliczenia wpłat dokonywanych do 31 grudnia b.r. I po 1 stycznia 2018 r, w tym między innymi rozliczenia zadłużenia I bieżącej składki.

 

Warto w tym miejscu nadmienić, że od 2018 roku płatnik nie będzie podawał w przelewie, jakie składki opłaca i za jaki okres. ZUS podzieli każdą jego wpłatę proporcjonalnie na wszystkie ubezpieczenia i fundusze. Zrobi to na podstawie składek za ostatni miesiąc, które płatnik wpisał do deklaracji rozliczeniowej albo, które wpisał ZUS – jeśli płatnik był zwolniony z przekazywania deklaracji. Jeżeli płatnik będzie miał długi składkowe, to wpłata pokryje najstarszą należność. Dzięki temu nie będą rosły odsetki za zwłokę.

 

CZYTAJ:Bezpłatne szkolenia w ZUS - zapisz się

 

Szkolenie jest bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Aby wziąć w nim udział, należy się wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piatku w godz. 8.00 – 15.00 pod numerem telefonu 44 633 95 90 wew. 207. Samo szkolenie odbędzie się natomiast 7 grudnia o godz. 10.00 w sali konferencyjnej bełchatowskiego inspektoratu ZUS, przy ul. Wojska Polskiego 69.

AP

 

Kolejne szkolenie z e-Składki odbędzie się 7 grudnia

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018