joombig banner rotation images

Menu

Choinka rozbłyśnie niemal tysiącem świateł w MikołajkiTrwają prace przy montażu świątecznych iluminacji. Największą atrakcją będzie ośmiometrowa choinka, która rozbłyśnie w Mikołajki, 6 grudnia, o godz. 17 na placu Narutowicza. Najmłodsi będą mieli okazję spotkać się z Mikołajem. Kolędy zaśpiewa chór ze Szkoły Podstawowej nr 5.


Do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz w mieście czuć świąteczny klimat. Wszystko za sprawą dekoracji, których montaż właśnie trwa. Na placu Narutowicza stoi już bożonarodzeniowa choinka. W środę, 6 grudnia, czyli dokładnie w Mikołajki, na ośmiometrowym sztucznym drzewku rozbłyśnie 750 gwiazdek. Uroczyste zapalenie lampek na choince, bożonarodzeniowymi utworami uświetni chór ze Szkoły Podstawowej nr 5. O godz. 17. 00 prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, złoży wszystkim mieszkańcom życzenia i przedstawi zaproszonego przez siebie specjalnie na tę okazję gościa.


-  Mali bełchatowianie będą mieć okazję spotkać się z Mikołajem, który obdarzy ich słodkimi upominkami – zdradza prezydent Czechowska.


Poza tradycyjną choinką bełchatowianie będą mieli okazję zobaczyć nowe ozdoby, które już są montowane na placu Narutowicza. Chodzi o 22 świąteczne kule, które zawisną na kwietnikach zamontowanych na słupach oświetleniowych. Każda z nich przyozdobiona jest bombkami, czerwonymi i zielonymi oraz 200 lampkami.


Nowością są też kupione w tym roku przez magistrat śnieżynki, które zdobią już słupy oświetleniowe na ul. Kościuszki. W sumie to 20 nowych dekoracji. Poza tym na drzewach w centrum miasta zawieszone zostaną łańcuchy z lampek, świetlne sople, warkocze i tuby.


Tradycyjnie już świątecznie przyozdobione jest rondo gen. Władysława Andersa (Wojska Polskiego / Lipowa / rot. W. Pileckiego / Czapliniecka), świąteczne iluminacje będą cieszyć także w okolicach  siedmiu bełchatowskich kościołów, między innymi na osiedlu Dolnośląskim, Binkowie i Przytorzu. Wkrótce światełkami zostanie przyozdobiony budynek bełchatowskiego Urzędu Miasta. Na nowe ozdoby miasto wydało w tym roku około 40 tysięcy złotych, świąteczne iluminacje będą cieszyły bełchatowian przez około 2 miesiące.


Klimat świąt Bożego Narodzenia będzie czuć w mieście nie tylko za sprawą światełek i dekoracji, ale także dzięki, organizowanemu jak w latach poprzednich, Jarmarkowi Świątecznemu.


CZYTAJ:Przyjdź i poczuj magię świąt na jarmarku


W najbliższy weekend, czyli 9 i 10 grudnia, będzie można skosztować różnorodnych smakołyków regionalnych i zagranicznych, a być może także kupić niebanalny prezent. W godzinach między 10.00 a 18.00 na bełchatowian będzie czekać kilkudziesięciu wystawców.


AP

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018