joombig banner rotation images

Menu


Zimowe ubrania, a także kurtki czy koce wciąż można zostawiać na specjalnych wieszakach, jakie ustawione są w różnych częściach miasta. Skorzystają z nich potrzebujący. Warto o tym pamiętać, szczególnie teraz, kiedy synoptycy zapowiadają nadejście silnych mrozów.

 

Kilka tygodni trwania akcji „Wymiana ciepła”, w którą wspólnie z miastem zaangażowała się miejska spółka PEC, pokazało że jest ona potrzebna. – Wszystkie punkty, gdzie można zostawiać ubrania, odwiedzamy praktycznie codziennie. Widać, że rzeczy ubywa z wieszaków. Szczególnie dało się to zauważyć w ostatnich dniach, kiedy temperatura znacznie spadła – mówi Olga Pełka, koordynator akcji z ramienia bełchatowskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

 

Co cieszy, bowiem taka jest właśnie idea „Wymiany ciepła”. W czterech punktach: parku przy placu Narutowicza (w pobliżu MCK), jadłodajni przy ul. Kwiatowej, siedzibie MOPS (ul. Dąbrowskiego 2) i w Rejonie Obsługi Mieszkańców nr 5 (ul. Czapliniecka 68) postawione są wieszaki i pudełka, w których można zostawiać rzeczy. To właśnie z tych miejsc każdy, kto potrzebuje zimowej odzieży może ją sobie anonimowo i bez skrępowania wziąć. Z kolei osoby, które chcą się podzielić niezbędną i ciepłą garderobą mogą ją w tych miejscach zostawić. – Mieszkańcy chętnie dzielą się odzieżą. W punktach znajduje się naprawdę sporo różnorodnych rzeczy. Staramy się też je segregować i rozdzielać na poszczególne wieszaki – to znaczy, jeśli na jednym brakuje kurtek przewozimy je z drugiego punktu  – dodaje Olga Pełka. Najwięcej garderoby znika z placu Narutowicza i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – w pierwszej kolejności własnie w te miejsca można ją zawozić.  

 

Potrzebne są przede wszystkim ciepłe ubrania. Mowa o swetrach, bluzach, polarach i kurtkach. Niezbędne są również szaliki, czapki, rękawiczki oraz kołdry i pledy. Jednym słowem wszystko to, co może się przydać w mroźne. Jeśli ktoś ma większą ilość ubrań pracownicy PEC mogą po nie przyjechać – wystarczy zadzwonić i się umówić (44 633 33 36, wew. 412). Warto przypomnieć, że wszystkie ubrania powinna nadawać się do noszenia, to znaczy być niezniszczona i czysta. – Niestety zdarzają się przypadki, że mieszkańcy przynoszą rzeczy nie nadające się już do użycia, a także w ogóle niepotrzebne – np. firanki czy obrusy. Prosimy więc, aby przed zostawieniem odzieży w punkcie wymiany ciepła jeszcze raz ją przejrzeć – podsumowuje Olga Pełka.

 

 Bełchatowska odsłona akcji „Wymiana ciepła” potrwa do końca marca. W jednym z miejsc – siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będzie zaś prowadzony całoroczny punkt „Wymiany ciepła” można więc w nim zostawiać nie tylko odzież zimową ale także potrzebna na inne pory roku. 

 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019