joombig banner rotation images

Menu

Straż Miejska pomaga uruchomić auta podczas silnych mrozówKierowcy, którym z powodu siarczystych mrozów odmówił posłuszeństwa akumulator w samochodzie, mogą skorzystać z pomocy bełchatowskiej Straży Miejskiej. Wystarczy zadzwonić pod numer 986, a strażnicy przyjadą i uruchomią auto.

 

Przez panujące niskie temperatury coraz więcej samochodów może sprawić przykrą niespodziankę. Od kilku lat funkcjonariusze bełchatowskiej Straży Miejskiej mogą pomóc w takiej sytuacji i przyjechać w wyznaczone miejsce, użyć urządzenia rozruchowego i podładować wyładowany akumulator. Z takiej formy pomocy codziennie korzysta kilkunastu mieszkańców Bełchatowa.


- Straż jest nie tylko od egzekwowania prawa czy pilnowania porządku w mieście. Zabezpieczamy różne imprezy czy np. miejsca niebezpieczne, ale przede wszystkim naszą misją jest pomoc mieszkańcom – wyjaśnia Paweł Złotowski, p.o. zastępcy komendanta bełchatowskiej Straży Miejskiej.

Dzwonić można przez całą dobę pod numer 986. Na miejsce wysłany zostanie patrol zmotoryzowany, który posiada profesjonalny zestaw, pozwalające uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem.

Straż Miejska dysponuje trzema profesjonalnymi zestawami do odpalania samochodów
- Nasze radiowozy posiadają na wyposażeniu urządzenia rozruchowe, które wytwarzają niezbędny prąd do uruchomienia samochodów osobowych. Każdy dzwoniący do nas bełchatowianin otrzyma pomoc w uruchomieniu auta – dodaje Paweł Złotowski.


Patrole straży miejskiej wysyłane są według kolejności wpływania takich zgłoszeń. Co ważne, pomoc strażników jest całkowicie bezpłatna.


Warto przypomnieć, że kiedy prognozy zapowiadają spadki temperatury, w miarę możliwości warto parkować auto w ten sposób, aby, w razie problemów z jego odpaleniem, był łatwy dostęp do akumulatora. W tym okresie najlepiej jest parkować samochód tyłem, aby w przypadku konieczności odpalenia go poprzez podłączenie do innego samochodu był łatwy dostęp pod maskę naszego pojazdu.


AP
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018