joombig banner rotation images

Menu

Pół miliona zł miasto przeznaczy na zimowe utrzymanie drógPół miliona złotych – tyle w tym sezonie miasto wyda na zimowe utrzymanie dróg. O to, aby miejskie ulice były odśnieżone, zadba Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które wygrało przetarg. Spółka kupiła dodatkowy sprzęt i uruchomiła specjalny numer telefonu, pod którym zgłaszać można problemy z nieodśnieżoną ulicą czy chodnikiem.


Od kilku lat Bełchatów należy do miast z najlepiej utrzymanymi zimą drogami. Jak zapewniają pracownicy Wydziału Infrastruktury Technicznej Miasta UM, podobnie będzie także w tym sezonie. O to, by bełchatowskie ulice były przejezdne, zadba miejska spółka PGM, która do połowy kwietnia prowadzić będzie wszelkie niezbędne prace mające na celu zmniejszenie lub ograniczenie zakłóceń w ruchu wywołanych czynnikami atmosferycznymi, czyli opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i mrozami.

 


Za zimowe utrzymanie dróg w Bełchatowie odpowiada spółka PGMAby odśnieżanie miejskich ulic przebiegało sprawnie, zwiększona została ilość sprzętu o 13 jednostek do odśnieżania chodników i jezdni. Chodzi o pługosolarki, minipługi do odśnieżania chodników. Dodatkowo PGM dysponuje równiarką i ładowarką, które niezbędne są w przypadku zamieci i zawiei śnieżnych. Dodatkowo spółka zobowiązała się do zabezpieczenia dwóch samochodów na wypadek konieczności wywozu zalegania w mieście śniegu. W razie nagłego ataku zimy najpierw odśnieżane będą drogi najważniejsze z punktu komunikacji w mieście.

Ważne!

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej uruchomiło specjalny nr telefonu, pod którym mogą dzwonić mieszkańcy Bełchatowa i zgłaszać problem nieodśnieżonej ulicy czy chodnika. Pod nr tel. 509 361 264 dyżuruje osoba koordynująca akcję „Zima”. Dzwonić można przez 24 h – 7 dni w tygodniu.

Miasto odpowiada za utrzymanie 175 kilometrów ulic, chodzi o drogi gminne i powiatowe. Warto przypomnieć, że za zimowe utrzymanie dróg na osiedlach odpowiedzialni są zarządcy terenu. I tak, np. na osiedlach Okrzei i Słonecznym za odśnieżanie uliczek odpowiada BSM. Z kolei na osiedlach: Dolnośląskim, Budowlanych, POW, Wolności, czy Tysiąclecia miasto lub zarządcy nieruchomości.

Umownie sezon zimowy zaczął się 15 grudnia, a zakończy 15 kwietnia. Na utrzymanie dróg w tych miesiącach zabezpieczono kwotę 500 tys. złotych (125 tys. na 1 miesiąc).

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018