joombig banner rotation images

Menu

Po południu orkan Fryderyk nadciągnie nad BełchatówPo południu do Bełchatowa dotrze orkan Fryderyka, który przyniesie silny wiatr oraz intensywne opady śniegu. Prędkość wiatru może w porywach dochodzić nawet do 110 km/h. Synoptycy przewidują w całym województwie łódzkim zamiecie i zawieje śnieżne.


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Łodzi wydał ostrzeżenie drugiego stopnia , które prognozuje wystąpienie na terenie województwa silnego wiatru. Pierwsze podmuchy silnego wiatru nad Bełchatów nadciągną po południu, około godz. 16 - 17. Wiatr będzie wiał ze średnią prędkością około 45 km/h, z najsilniejszymi porywami dochodzącymi nawet do 110 km/h będziemy mieli do czynienia od godz. 19.00 do godz. 8.00 w piątek, 19. stycznia

Wydane przez IMGW ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że wiatr może uszkodzić budynki i dachy, łamać drzewa oraz powodować utrudnienia komunikacyjne, możliwe będą także przerwy w dostawie prądu.

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować duże straty materialne i zagrożenie życia – informuje IMGW.

Silny wiatr to jednak nie wszystko. W województwie łódzkim spodziewane są także intensywne opady śniegu, możliwe są zawieje i zamiecie. IMGW zaleca ostrożność i apeluje o śledzenie komunikatów o sytuacji pogodowej.

Przed silnym wiatrem ostrzegają także pracownicy Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych bełchatowskiego magistratu. Jego koordynator, Wojciech Łągwa, radzi odpowiednio zabezpieczyć balkony, ogródki i podwórka.

- Należy także pamiętać o nieparkowaniu samochodów w pobliżu drzew, bezpieczniej jest znaleźć miejsce nie narażone na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Apelujemy także o dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych – dodaje Wojciech Łągwa.

Informacje o orkanie Fryderyce będą wysyłane do wszystkich mieszkańców, którzy korzystają z aplikacji BLISKO. W każdej chwili można ją bezpłatnie pobrać i zainstalować, aby na bieżąco śledzić wszelkie informacje z miasta – o zagrożeniach pogodowych, inwestycjach w mieście, utrudnieniach w ruchu czy wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

 

AP

 

 

IMGW wydało dla woj. łódzkiego ostrzeżenie 2 st.

 

Orkan Fruderyk przyniesie silny wiatr oraz intensywne opady śniegu

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018