joombig banner rotation images

Menu

Pięć nowych aut zasiliło tabor bełchatowskiej policji. Cztery radiowozy i specjalistyczny samochód do przewozu zatrzymanych już służą komendzie. Tak bogate zakupy, bo w sumie na ponad 400 tys. zł, były możliwe dzięki wsparciu ze strony miasta i innych lokalnych samorządów.

 

Najdroższy, bo wart 140 tys. zł był volkswagen caddy. Przystosowany jest on do przewozu zatrzymanych w tym osób, które mogą być niebezpieczne. – Auto wyposażone jest m.in. w kamery wewnętrzne i mocowania. Można również obserwować zatrzymanego. Funkcjonariusze w razie potrzeby, np. przy próbach samookaleczenie, będą więc mogli od razu reagować. Samochód będzie służył całej jednostce – powiedział, podczas uroczystego przekazania aut insp. Karol Mielczarek, komendant Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Dzięki m.in. wsparciu bełchatowskiego samorządu udało się kupić radiowozy. Każdy opel astra combi z czterech kosztował około 70 tys. zł. Auta są już rozdzielone. Jedno trafi do dzielnicowych, a kolejne do drogówki, służby patrolowej i posterunek policji w Kleszczowie.

 

– To jakim sprzętem dysponuje jednostka ma wpływ na jej skuteczność. Dlatego takie zakupy ogromnie cieszą. Często pojazdy użytkowane są całodobowo, stają się więc one dla policjantów miejscem pracy. I tak, jak inni pracownicy również funkcjonariusze potrzebują, jak najlepszych warunków do wypełniania swoich zadań – mówi insp. Andrzej Łapiński, komendant Wojewódzki Policji w Łodzi.  

 

- Najważniejsze jest to, aby auta nie były awaryjne. Tabor, który posiadamy na pewno jest nowoczesny. Dysponujemy ponad dwudziestką samochodów – wśród nich zarówno pojazdy oznakowane, jak i nieoznakowane. Do tego auta terenowe, osobowe, furgony oraz do przewozu psów  – dodaje komendant Mielczarek. Podkreśla także, że zakup nowych pojazdów był możliwy dzięki dobrej współpracy z lokalnymi samorządami. Zadziała tutaj zasada pół na pół, czyli 50% wartości samochodu pochodzi z samorząd, drugie 50% finansuje Komeda Główna Policji.

 

Dzięki pomocy samorządu udało się również wybudować dwa kojce dla policyjnych psów. Oficjalne przekazano je do użytku podczas uroczystego przekazania kluczyków do nowych aut, tj. 18 stycznia. 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018