joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów odwiedzi grupa dzieci i młodzieży z Csongrádu, miasta partnerskiego na Węgrzech. Razem z nimi przyjadą przedstawiciele tamtejszego magistratu. Podczas pobytu goście zwiedzą miasto. Spotkają się także z prezydentem oraz uczniami „Mickiewicza”, którzy przygotowali dla nich wiele ciekawych zajęć.

 

Wszystko w ramach wymiany mieszkańców, która jest już tradycją. Jeszcze w zeszłym roku Csongrád odwiedziła grupa bełchatowskiej młodzieży. Teraz na zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej młodzi Węgrzy przyjadą do Polski na ferie zimowe. Dziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami oraz pracownikami tamtejszego urzędu miasta spędzi w naszym mieście sześć dni od 29 stycznia.

 

Miasto przygotowało dla gości wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Muzeum Regionalnego i PGE Gigantów Mocy, wyjście na miejską ślizgawkę, wyjazd na Górę Kamieńsk oraz do łódzkiej Manufaktury. W programie jest także spotkanie z prezydent Bełchatowa oraz społecznością Samorządowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, który od blisko dwóch lat mocno angażuje się we współpracę z gimnazjum im. Batsányi János  w Csongrádzie. To właśnie uczniowie „Mickiewicza” po raz kolejny zorganizują dla swoich zagranicznych rówieśników różnorodne zajęcia. Będą zajęcia naukowe, plastyczne, sportowe, rekreacyjne. Nie zabraknie lekcji języka polskiego oraz muzyki, podczas której goście poznają nasze regionalne tańce ludowe.

 

Czytaj: Odwiedzili partnerski Csongrád

 

 

Kilka zdjęć z ubiegłorocznej wizyty Węgrów w Bełchatowie 

 

 

AD-A

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018