joombig banner rotation images

Menu

W bełchatowskim inspektoracie ZUZ na przedsiębiorców czeka 4 doradcówOd 1 lutego w każdej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przedsiębiorcy mogą zapytać doradcę o stan swojego konta oraz o wszystkie sprawy dotyczące ubezpieczeń i składek. W bełchatowskim inspektoracie pomocą właścicielom firm służy 4 doradców płatników składek.


Z bezpłatnych usług doradców mogą skorzystać przedsiębiorcy lub osoby prowadzące małe firmy rodzinne, które mają wątpliwości, jak płacić składki do ZUS w nowym roku lub chcą się dowiedzieć, czy nie mają zaległości. Nowa usługa to efekt gruntownych zmian w opłacaniu składek.

- W styczniu, przedsiębiorcy po raz pierwszy dokonywali wpłat na indywidualny numer rachunku składkowego. Poza uproszczeniem sposobu wpłaty, zmianie uległ sposób ich księgowania w ZUS - informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Łodzi. U części przedsiębiorców mogło to spowodować niedopłatę, bo w przypadku zaległości na koncie płatnika, styczniowe wpłaty pokryły najpierw zadłużenie, a w następnej kolejności bieżące zobowiązania.
W całrj Polsce przedsiębiorcom porad udziela ponad 700 doradców
W całej Polsce do dyspozycji przedsiębiorców jest 732 konsultantów, z czego w województwie łódzkim 65. Najwięcej doradców urzęduje w I Oddziale ZUS w Łodzi (24), w II Oddziale ZUZ w Łodzi (18) w Oddziale w Tomaszowie Mazowieckim (23). W Bełchatowie porad udziela 4 odpowiednio przeszkolonych pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Doradcami płatników składek zostali najbardziej doświadczeni pracownicy, którzy przeszli cykl szkoleń i testów. Gwarantuje to, że każdy z płatników nie tylko otrzyma fachową odpowiedź na pytania, ale także pomoc w wypełnieniu dokumentów czy założeniu indywidualnego konta na portalu PUE ZUS – dodaje rzecznik Kiełczyńska.

Doradca płatnika udzieli wszelkiego wsparcia w zakresie spraw ubezpieczeń i składek, odpowie także na pytania dotyczące działalności gospodarczej.

 

Doradca:


- poinformuje, jaki jest numer rachunku składkowego (NRS), na który przedsiębiorca powinien opłacać składki,

Od 1 lutego przedsiębiorca może skorzystać z bezpłatnej pomocy doradcy płatnika składek


- poinformuje o zasadach opłacania składek i rozliczania wpłat,


- wyjaśni wątpliwości w zakresie rozliczenia dokonanej wpłaty i stanu firmowych rozliczeń ZUS,


- wyjaśni, jakie informacje i dlaczego są widoczne na firmowym profilu na portalu PUE ZUS,


- poinformuje o wysokości opłaconych przez przedsiębiorcę składek na ubezpieczenia społeczne i na ubezpieczenie zdrowotne dla celów podatkowych,


- wyjaśni wątpliwości na temat sporządzania i wysyłania dokumentów w Programie Płatnik i aplikacji e-Płatnik,


- założy konto na elektronicznym portalu PUE ZUS – jeśli jeszcze go nie posiada,


- odpowie na pytania dotyczące rejestracji działalności gospodarczej, zasad zgłaszania do ubezpieczeń, wysokości składek, zasad wypełniania i korygowania dokumentów,


- wyjaśni zasady opłacanie składek za „nianie” i zasady dobrowolnego podlegania ubezpieczeniom
poinformuje co możesz zrobić, jeśli masz zaległości w opłacaniu składek.

Z usług doradcy płatnika składek możesz skorzystać w każdej placówce ZUS. Na ekranie biletomatu w sali obsługi klienta należy wybrać „Składki/Ubezpieczenia”, a następnie „Doradca płatnika”.

 

AP

 

fot./Zakład Ubezpieczeń Społęcznych
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018