joombig banner rotation images

Menu

Bezpłatne porady lekarza psychiatry czekają na bełchatowian w ramach „Tygodnia Walki z Depresją”. Specjaliści będą dostępni przez kilka dni. Aby skorzystać ze spotkania trzeba się jednak wcześniej zapisać.

 

Konsultacje skierowane są do każdego, kto chciałby porozmawiać o swoim złym samopoczuciu psychicznym. Specjaliści chętnie udzielą także rad osobom zaniepokojonym stanem swoich bliskich. Do skorzystania z porad specjaliści przede wszystkim zachęcają osoby, które od dłuższego czasu mają niezdiagnozowane bóle somatyczne, odczuwają pogorszenie swojej kondycji psychicznej czy cierpią na zaburzenia nastroju i snu. Może to bowiem wskazywać na depresję.

 

- Objawem tej choroby jest poczucie przejmującego smutku, beznadziejności, bezradności i braku wiary we własne siły. Osoba chora biernie poddaje się swojej niemocy i pozwala otoczeniu na przejęcie kontroli nad sobą. Chorzy na depresję szukają ucieczki w alkoholu, środkach przeciwbólowych, ale to nie przynosi im ukojenia. Nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że ciągłe złe samopoczucie, niepokój, a także infekcje, ból różnych części ciała, mogą być objawem niezdiagnozowanej depresji - mówi dr n. med. Sławomir Wolniak, lekarz specjalista psychiatra z Kliniki Wolmed w Dubiu.

Mimo tego, że depresja zajmuje czwarte miejsce wśród najpoważniejszych chorób na świeci, to lekarze często zaznaczają, że samemu trudno ją zdiagnozować. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą. To właśnie psychiatra przeprowadzi wywiad oraz odpowiednie badanie i na ich podstawie będzie mógł odpowiedzieć czy wymienione przez pacjenta objawy to już depresja.

Dobrą okazją, aby spotkać się ze specjalistą jest bełchatowska akcja profilaktyczna, która nawiązuje do Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją przypadającego na 23 lutego. Konsultacje organizują Klinika Wolmed wraz z Instytutem Zdrowia i Równowagi Psychicznej Wolmed zaś prezydent Mariola Czechowska objęła honorowym patronatem.

Bezpłatne konsultacje będą się odbywać w dniach 19-23 luty w poradni przy ul. Opalowej 9. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego osoby, które chciałby spotkać z lekarzem psychiatrą muszą się wcześniej zapisać pod numerem tel. 44 633 78 99. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak podają specjaliści z Kliniki Wolmed: Przychodzi stopniowo, ma wpływ na nasze samopoczucie, chęć do życia, relacje z przyjaciółmi. Kto nigdy nie miał do czynienia z depresją nie musi wiedzieć, że to choroba, która może nawet skończyć się śmiercią. Nie pozwala normalnie funkcjonować i wymaga leczenia. Tylko w Polsce na depresję cierpi nawet półtora miliona osób. Jest ona jedną z głównych przyczyn samobójstw, uzależnień oraz zaburzeń psychosomatycznych. Dlatego ukrywanie schorzenia i samodzielna próba poradzenia sobie z nim w skrajnych przypadkach może zakończyć się tragicznie. Doradzanie bliskiej osobie, żeby nie użalała się nad sobą, wzięła się w garść, zamiast poważnego i odpowiedzialnego podejścia do stanu, w jakim się znalazła, może mieć katastrofalne skutki. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą, który przeprowadzi odpowiednie badania i wywiad. 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018