joombig banner rotation images

Menu


Ponad 600 uczniów szkół podstawowych weźmie udział w lekcjach ciepłaW jaki sposób powstaje ciepło i jak dbać o środowisko naturalne – tego dowiedzą się uczniowie pierwszych klas bełchatowskich szkół podstawowych. W ramach lekcji ciepła pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej do 28 lutego będą uczyć dzieci co to jest ciepło i skąd się bierze. Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, objęła tę edukacyjną akcję swoim patronatem.


Podczas nietypowych lekcji, a będzie ich w sumie dziewięć, dzieci dowiedzą się między innymi jak ogrzewali się ludzie pierwotni. Dodatkową atrakcją będą próby rozpalenia ognia za pomocą dwóch kawałków drewna albo krzemieni. Ponadto uczniowie będą mogli posłuchać i obejrzeć, w jaki sposób ludzie ogrzewali zamki w czasach, kiedy jeszcze nie wynaleziono grzejników oraz dowiedzą się, skąd wzięło się sformułowanie „ognisko domowe”. Pracownicy PEC będą także opowiadać dzieciom jak wytwarzane jest ciepło, które trafia do ich domów.

Scenariusz lekcji ciepła, w których weźmie udział ponad 600 uczniów bełchatowskich podstawówek, oparty jest na znanej i lubianej bajce o Czerwonym Kapturku. Do historii został dopisany ciąg dalszy, który zdaniem pracowników PEC jest doskonałym punktem wyjścia do kształtowania proekologicznych postaw wśród najmłodszych bełchatowian.

 

Lekcje ciepła odbywają się pod patronatem Marioli Czechowskiej, prezydent BełchatowaAkcję wspiera Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która podczas spotkań z uczniami będzie wciela się w rolę głównej bohaterki i wspólnie z pozostałymi postaciami z książki „Czerwony kapturek w mieście”, czyli Babcią i Kotem Kluchą, pomaga dzieciom odkryć tajniki powstawania ciepła. Na zakończenie każdej z planowanych lekcji uczniowie otrzymają pamiątkowy dyplom oraz czytankę, którą potem będą mogły czytać wspólnie z rodzicami.

 

Przypomnijmy, że lekcje ciepła są organizowane już po raz kolejny. W 2017 roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przeszkoliło ponad 700 uczniów. W tym roku w akcji wezmą udział pierwszaki ze wszystkich bełchatowskich szkół podstawowych.

 

Warto nadmienić, że bajka "Czerwony Kapturek w mieście. Misja czarny smog” będzie odczytana podczas miejskiej akcji antysmogowej "Stop! Smog. Oddech dla Bełchatowa", która odbędzie się w sobotę, 17 lutego w markecie Leroy Merlin. W specjalnej strefie "Miasto bez smogu" pracownicy spółki PEC będą także odpowiadać na pytania mieszkańców dotyczące m.in. możliwości podłączenia domostw do miejskiej sieci ciepłowniczej. Akcja rozpocznie się o godz. 11.00 a zakończy o 14.00.

 

CZYTAJ: Miejska akcja "Stop! Smog" [FILM]

 
AP

 

Pierwszaki z bełchatowskich podstawówek uczą się ekologii z PEC

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019