joombig banner rotation images

Menu

27 lutego przedsiębiorcy spotkają się w urzędzie miastaPrzedsiębiorcy z terenu miasta i powiatu mogą wziąć w spotkaniu informacyjnym między innymi na temat możliwości dofinansowania odnawialnych źródeł pozyskiwania energii, sposobów promocji na zagranicznych targach, a przede wszystkim pozyskiwania nowych, wykwalifikowanych pracowników. We wtorek, 27 lutego, z przedstawicielami lokalnego biznesu spotkają się pracownicy bełchatowskiego magistratu, urzędu marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszyscy chętni właściciele firm mogą zgłaszać chęć udziału mailowo i telefonicznie.


Planowane spotkanie to kontynuacja miejskich działań, które wspierają gospodarkę i lokalnych przedsiębiorców. - Wszystkim nam chodzi o to samo, czyli o odpowiedzialne budowanie gospodarki w mieście, o pobudzenie chęci wspierania lokalnych inicjatyw i ciekawych pomysłów mieszkańców – tłumaczy Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu. Przypomnijmy, że podobne spotkanie odbyło się w grudniu. Jednym z poruszanych wówczas tematów było wsparcie, jakie młodym ludziom dopiero zaczynającym, swoje kariery zawodowe, może zaoferować miasto we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Tym razem głównym tematem poruszanym na Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu będzie przekazanie informacji o możliwościach wchodzenie na nowe rynki.

Urząd Marszałkowski opracował kilka projektów dedykowanych przedsiębiorcom z terenu województwa łódzkiego, również tym z terenu Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego. W ramach tych propozycji, firmy będą mieć możliwości promowania swojej działalności i produktów na różnorodnych targach zagranicznych oraz nawiązywania nowych kontaktów handlowych.

Kolejnym tematem poruszanym podczas najbliższego spotkania biznesowego, będzie finansowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi odnawialnych źródeł energii, np. montaż paneli fotowoltaicznych, wymianę pomp ciepła, w grę wchodzić może także tzw. premia termomodernizacyjna. Chodzi o wszystkie działania, dzięki którym firmy stają się nie tylko coraz bardziej proekologiczne, ale w przyszłości inwestycje te przełożą się na niższe rachunki chociażby za prąd czy ogrzewanie.
 
Podczas spotkania 27 lutego, przedstawiciele Lokalnego Punktu Informacyjnego przedstawią także informację na temat planowanych w 2018 roku konkursach dla przedsiębiorców na pozyskanie środków na rozwój, promocję czy badania laboratoryjne. Będą to konkretne informacje: na co, kiedy i w jakiej jednostce będzie możliwe składanie wniosków.

W kolejnym panelu Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny przedstawi natomiast ofertę dofinansowania szkoleń. Tzw. bony szkoleniowe to forma bezzwrotnego wsparcia, dzięki któremu pracodawcy mają możliwość podnoszenia kwalifikacji pracowników lub kandydatów do pracy.

Z kolei przedstawiciele magistratu odpowiedzialni za sektor gospodarczy przybliżą inwestorom przede wszystkim wprowadzony niedawno miejski program praktyk i staży. - Chcemy, aby przedsiębiorcy zgłaszali się do nas. Bez współpracy biznesu, administracji samorządowej i szkół niewiele uda nam się zdziałać. Pokolenie, które wchodzi na rynek ma inne wyobrażenia na temat tego, jak będzie pracować. Na naszej stronie chcemy pokazywać, na czym konkretna praca będzie polegać, tak by młody człowiek wiedział, jaki kierunek kształcenia obrać – dodaje Marcin Nowak, dyrektor WRM. Jeżeli natomiast chodzi o kształcenie przyszłych pracowników, doskonałym pomysłem wydaje się tworzenie tzw. klas patronackich i praktycznego dokształcania uczniów, aby spełniali wymagania rynku pracy i przyszłych pracodawców.


Znajdź praktyki i staż razem z miastem

To jest takie spotkanie, które ma przedsiębiorcom pokazać wszelkie możliwości dalszego rozwoju, a także pomóc mieszkańcom w rozwijaniu rynku pracy i zdobywaniu zatrudnienia. Wszyscy lokalni biznesmeni, którzy chcą wziąć w nim udział, mogą zgłaszać się do Wydziału Rozwoju Miasta pod numerem tel. 44 733 51 45 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypomnijmy, że rozwój gospodarczy to jeden z priorytetów dla władz Bełchatowa. Aby przyciągnąć jak największą liczbę inwestorów miasto podejmuje szereg działań. Wprowadzone zostały chociażby zwolnienia i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy, poza tym cały obszar miasta objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego, co z pewnością ułatwia podjęcie decyzji o zainwestowaniu, prężnie rozwija się też strefa przemysłowa.


Przedsiębiorco skorzystaj z ulgi podatkowej

 

AP

 

Podczas spotkania przedsiębiorcy poznają możliwości pozyskania różnych dotacji
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018