joombig banner rotation images

Menu

Mieszkania socjalne przy ul. SienkiewiczaOgrzewanie w bloku socjalnym przy ul. Sienkiewicza działa bez zarzutu, ale administrator - spółka PGM - reagować będzie na wszystkie sygnały lokatorów. Urzędnicy rozmawiali pod koniec stycznia z mieszkańcami o zasadach użytkowania mieszkań. Dziewięć rodzin wprowadziło się do nowych lokali socjalnych, które powstały w budynku dawnej gazowni, na początku stycznia. Czynsz za mieszkanie liczące 48 m kw. wynosi niecałe 30 zł, do tego dochodzą opłaty za media.

 

Nie wszyscy lokatorzy są zadowoleni. W lutym mieszkańcy skarżyli się m.in. na chłodne kaloryfery, dlatego też w budynku został sprawdzony cały system grzewczy. Piec pracuje bez zarzutu i nie ma potrzeby go wymieniać. Jego priorytet jest ustawiony na system ogrzewania wody, a następnie podawanie ciepła do grzejników.

 

­- Administrator, czyli Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, jest zobowiązany do weryfikacji każdego sygnału od lokatorów bloku. Będzie też wykonywać pomiary temperatury w mieszkaniach - mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa. - Blok jest ocieplony. Chłodniejsze grzejniki, nie znaczą, że w mieszkaniach jest zimno – dodaje wiceprezydent.

 

W bloku przy Sienkiewicza temperatura była mierzona 30 stycznia podczas pierwszego spotkania informacyjnego. W mieszkaniach było od 21,5 do 24,5 stopnia C. Sprawdzono także wilgotność i nie wszędzie była ona zgodna z normą. W dwóch lokalach wynosiła aż 76 i 84,4 procent, w pozostałych od 36,8 do 57 procent.

 

Mieszkania na Sienkiewicza już gotowe

 

Właśnie kwestia rozszczelniania okien i wietrzenia, by nie gromadziła się wilgoć, była jednym z tematów rozmów z mieszkańcami bloku. Lokatorzy zostali poinformowani, jak korzystać z mieszkań, np. obsługiwać zawory termostatyczne i jakich zmian można dokonywać w budynku.

 

Przy ul. Sienkiewicza 40 jest 10 mieszkań, ale mieszka dziewięć rodzin. Dwa lokale przyznane zostały rodzinie z piątką dzieci. Przebudowa budynku zakończył się w połowie grudnia ubiegłego roku. Remont kosztował blisko 1 mln 160 tys. zł, miasto pozyskało ponad 523 tys. zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Dziewięć rodzin zamieszkało w bloku przy ul. Sienkiewicza

 

Budynek ma pięcioletnią gwarancję. Ewentualne usterki, a takie na początku eksploatacji mogą się pojawiać, wykonawca będzie systematycznie usuwać. Jeśli będzie potrzeba, odbędą się także kolejne spotkania z mieszkańcami.

 

Mieszkania socjalne przy ul. Sienkiewicza w Bełchatowie

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019