joombig banner rotation images

Menu

Do 15 kwietnia można zgłaszać projekty do konkursu RegioStars 2018Rusza kolejna edycja konkursu RegioStars na najlepsze projekty dofinansowane z funduszy europejskich. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia. Mogą je składać kierownicy projektów po uzyskaniu zgody instytucji zarządzającej.


RegioStars to coroczny konkurs organizowany przez Komisję Europejską. Chodzi o wyróżnienie najbardziej innowacyjnych projektów finansowanych z funduszy unijnych. Organizatorzy poszukują regionalnych dobrych praktyk, które mogłyby stanowić inspirację oraz wzór do naśladowania dla projektodawców z pozostałych regionów Europy.

 

 

 

 


Kategorie konkursowe


W tegorocznej edycji można zgłaszać projekty w 5 kategoriach:

1. wspieranie inteligentnej transformacji przemysłowej (Supporting smart industrial transition),


2. osiąganie zrównoważonego rozwoju poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla (Achieving sustainability through low carbon emissions),


3. tworzenie lepszego dostępu do usług publicznych (Creating better access to public services),


4. sprostanie wyzwaniom związanym z migracją (Tackling migration challenges),


5. temat roku 2018: Inwestowanie w dziedzictwo kulturowe (Topic of the year 2018: Investing in cultural heritage).


Jak się zgłaszać?


Z jednego programu można zgłosić maksymalnie dwa projekty do danej kategorii. Aplikacje należy przesłać do 15 kwietnia wyłącznie online przez stronę konkursu.

 

Nagrody


Po wyłonieniu finałowych projektów ich przedstawiciele zostaną zaproszeni do udziału w ceremonii wręczenia nagród. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają statuetkę RegioStars 2018 oraz certyfikat. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali 9 października 2018 r. w Brukseli w trakcie Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Ponadto dla każdego zwycięskiego projektu zostanie wyprodukowany krótki film, który zostanie opublikowany w Internecie, a następnie rozpropagowany w mediach społecznościowych. Projekty finałowe znajdą się także w broszurze wydanej przez Komisję Europejską oraz w bazie najlepszych praktyk publikowanej na stronie InfoRegio.

Więcej informacji na temat konkursu RegioStars 2018 znajduje się na stronie Komisji Europejskiej.

Pytania dotyczące konkursu proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019