joombig banner rotation images

Menu


Usterka głównej magistrali wodociągowej została usunięta. Prace zakończyły się około południa. Mieszkańcy kilkunastu bloków na os. Dolnośląskim mają więc już dostęp do bieżącej wody. 

 

Z brakiem wody przez kilka godzin borykało się część mieszkańców os. Dolnośląskiego. Na głównej magistrali w rejonie bloku 114 i 115 doszło do awarii. Na miejscu są służby WOD-KAN, prace trwają. Jednak, jak duża jest usterka i kiedy może zostać usunięta będzie wiadomo dopiero po odkopaniu wodociągu.

 

Do uszkodzenia rurociągu doszło z samego rana w środę, 14 marca. Pierwsze zgłoszenie o awarii pracownicy ujęcia wody na Myszkach odebrali około godz. 6:40. – Mówiąc najprościej pękł wodociąg, który znajduje się w okolicy bloków 114 i 115 na os. Dolnośląskim – mówi Piotr Sobociński, zastępca kierownika Działu Technicznego w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN w Bełchatowie.  

 

Około godziny 7 prze prawie pół godziny wody nie miał cały Bełchatów. – Prawdopodobnie wodociąg pękł całą średnicą. Ciśnienie było tak duże, że wysysało wodę z innych rurociągów. Stąd przez jakiś czas wody nie mieli wszyscy bełchatowianie. Podejrzewamy, że awaria jest spora. Wyciek wody był bowiem bardzo duży – rozbiór na miasto szedł ponad 1000 metrów sześciennych. Takiej usterki nie mieliśmy od bardzo dawna – tłumaczy Piotr Sobociński z WDO-KAN. Jednka, co się dokładnie stało będzie wiadomo dopiero po odkopaniu wodociągu. 

 

Służby są na miejscu i pracują. Trwa odkopywanie magistrali. Aby ruszyć z robotami trzeba było zamknąć dopływ bieżącej wody. Dlatego część mieszkańców nie ma teraz do niej dostępu. Mowa o posesji przy ul. Lipowej 22 oraz blokach od 114 do 126. Wodę można pobrać z trzech beczkowozów, które zostały podstawione w tym rejonie.

 

 

 

AD-A

AKTUALIZACJA: awraia została usuniet

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec, Maciej Jagieła
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019