joombig banner rotation images

Menu

Górka na Dolnośląskim została przebudowanaNową atrakcję mieć będą amatorzy jazdy na sankach. Mowa o górce na os. Dolnośląskim w okolicach miejskiego lodowiska. Jej bryła została przemodelowana, tak aby zabawa była nie tylko bezpieczniejsza, ale przede wszystkim, by dawała więcej radości.

 

Górka na os. Dolnośląskim usypana była kilkadziesiąt lat temu. Pierwotnie służyła nie tylko dzieciom jako miejsce do zimowych zjazdów na sankach, ale korzystali z niej także starsi mieszkańcy – na jej tylnym zboczu wbudowane były bowiem ławki tworzące widownię dla małego amfiteatru, w którym latem odbywały się koncerty. Z czasem obiekt uległ jednak zniszczeniu.


Teraz krajobraz w okolicach miejskich kortów i lodowiska uległ zmianie. Górka została przebudowana, tak aby dzieci mogły korzystać z niej bezpiecznie. - Usunęliśmy wszystkie niebezpieczne elementy, rozebraliśmy zniszczoną scenę i zasypaliśmy schody. Zdecydowaliśmy o pozostawieniu tego elementu, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu skarpy zostały wzmocnione. Górkę powiększono, więc zimą dzieci będą miały teraz większą frajdę – wyjaśnia Alina Walaszko, koordynator Zespołu ds. Zieleni Miejskiej. Na nasypanej ziemi zasiana została trawa, a następnym etapem będzie zabezpieczenie terenu wokół samej górki, tak aby korzystający z niej najmłodsi byli bezpieczni.


Miasto ma konkretny pomysł na nową miejską atrakcję. - Chcemy wyposażyć Miejskie Centrum Sportu w dwie armatki śnieżne, które pozwolą na niezależność od niepewnych warunków powodowych. Teraz przez całą zimę dzieci będą miały miejsce na białe szaleństwa – wyjaśnia Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa.


Górkę przebudowała bełchatowska firma PPHU Maciej Grabowski, koszt inwestycji to nieco ponad 49 tys. złotych

 

AP

 

Na osiedlu Dolnośląskim przybyła nowa atrakcja dla najmłodszych

 

Górka na Dolnośląskim będzie zimą naśnieżana
 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018