joombig banner rotation images

Menu

Amatorzy dwóch kółek z całego regionu wspólnie rozpoczęli sezon. Była parada ulicami miasta, koncert, znakowanie rowerów, a także wiele innych atrakcji dla motocyklistów i mieszkańców.  

 

Inauguracja tradycyjnie rozpoczęła się na os. Binków. To właśnie przed parafią pw. Miłosierdzia Bożego zostało odprawione nabożeństwo polowe, a później święcenie pojazdów. Motocykliści z różnych stron regionu przejechało w paradzie ulicami miasta. Około cztrech tysięcy maszyn można było zobaczyć m.in. na ulicy Armii Krajowej, Wojska Polskiego czy 1 maja. Przejazd zakończył się na ulicy Staszica - na placu przy boiskach treningowych, bo właśnie tam organizatorzy, czyli Fundacja Bezpieczni zaplanowali dalszą zabawę.

 

A atrakcji było sporo nie tylko dla motocyklistów, ale także mieszkańców. Było można skorzystać ze znakowania rowerów, koncert zespołu Concrete Hills, pokaz jazdy enduro, wystawa aut tuningowch. Do tego miasteczko bezpieczeństwa z pokazami służb mundurowych, symulatorem dachowania oraz alkogoglami i narkogoglami. Nie zabrakło też konkursów i strefy dla najmłodszych z animacjami, dmuchańcem i malowaniem buziek.

 

– Nasza akcja ma zwrócić uwagę kierowców i innych uczestników ruchu drogowego, że motocykliści ponownie pojawili się na drogach. Chcemy wyczulać, aby każdy osobno i wszyscy razem dbali oraz zabiegali o swoje bezpieczeństwo – tłumaczy Rafał Kaleciński z Fundacji Bezpieczni. Inaugurację sezonu motocyklowego honorowym patronatem objęła prezydent Bełchatowa. Do Fundacji Bezpieczni, którzy ponownie podjęli się organizacji takiego wydarzenia, powędrowało również wsparcie finansowe.

 

 

AD-A

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018