joombig banner rotation images

Menu

Sześć par obchodzi swoje złote godySześć bełchatowskich par uroczyście obchodziło swoje Złote Gody. W Muzeum Regionalnym na jubilatów czekały miłe słowa, kwiaty i medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tej podniosłej chwili małżonkom towarzyszyli najbliżsi – dzieci, wnuki i przyjaciele. Były łzy wzruszenia, promienne uśmiechy i okazje do wspomnień w rodzinnym gronie.


Pół wieku trwania w małżeństwie to z pewnością powód do radości i dumy, a nazwa „złote” dla tej rocznicy nie jest przypadkowa. Symbolizuje ona wysoką wartość pięćdziesięcioletniego małżeństwa, które bez prawdziwej miłości byłoby niemożliwe. Zgodnie z tradycją, pary obchodzące złote gody otrzymują pamiątkowe medale. Wcześniej jednak małżonkowie otrzymują  z kancelarii prezydenta RP list gratulacyjny z zaproszeniem na uroczystość wręczenia odznaczenia.


W Muzeum Regionalnym stawiło się sześć par, które przysięgę małżeńską złożyły w 1968 roku:

  •  
  • państwo Barbara i Marian Kamieniak,
  • państwo Anna i Leon Sidorczuk,
  • państwo Barbara i Mieczysław Kępa,
  • państwo Janina i Bolesław Herudzińscy,
  • państwo Teresa i Zdzisław Kowalczyk,
  • państwo Bronisława i Jan Wiśniewscy.


Wszyscy świętujący małżonkowie zgodnie podkreślali, że receptą na wytrwanie przez tyle w szczęśliwym związku, są wzajemny szacunek, wyrozumiałość i komplementy prawione nawet bez okazji. Potwierdzają to ich najbliżsi – dzieci, wnuki i przyjaciele, którzy na co dzień są świadkami umacniającej się z każdym dniem miłości.


Obchodzący jubileusz pięćdziesiątej rocznicy ślubu, zostali nagrodzeni specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę. Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku której z jednej strony widnieje napis „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, z drugiej zaś – dwie srebrzyste róże. Małżonkom medale wręczył Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa, który pgratulując wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, podkreślił znaczenie dobrego przykładu, który jubilaci dają młodym rodzinom. - Ta wspaniała rocznica to symbol miłości i wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Zawsze z szacunkiem patrzę na pary, które przez tyle lat trwają w związku wspierając się w dobrych i złych chwilach oraz pokonując wszelkie trudności zsyłane przez los – podkreśla wiceprezydent Owczarek.


Dostojnym jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych lat spędzonych wspólnie w szczęściu i zdrowiu.


Ważne!


Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w USC wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.  Następnie wnioski są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 6 do 8 miesięcy. Więcej informacji pod numerem tel. 44 733 99 33.

 

AP

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018