joombig banner rotation images

Menu

W bibliotece będzie można zobaczyć portrety Józefa Piłsudskiego, w muzeum posłuchać wykładu o parlamentaryzmie, uczniowie szkół staną na starcie biegu i zagrają w piłkę. Tegoroczna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku jest doskonałą okazją do mówienia o niepodległości Polski w setną rocznicę jej odzyskania.

 

3 maja, w Święto Konstytucji, organizatorzy – prezydent Bełchatowa, parafia NMP Matki Kościoła i św. Barbary, Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa - zapraszają mieszkańców do złożenia kwiatów przed pamiątkową tablicą, która znajduje się w pobliżu parafii na os. Dolnośląskim. Pół godziny później, tj. o godz. 12 właśnie w parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary zostanie odprawione nabożeństwo w intencji Ojczyzny.

 

Od 4 maja w siedzibie głównej biblioteki będzie można oglądać wystawę prac Anety Dobrowolskiej „Niepodległe szkice – portrety Józefa Piłsudskiego”. Ekspozycja dostępna będzie do końca maja. Natomiast 17 maja w Muzeum Regionalnym Arkadiusz Kowalczyk z bełchatowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego opowie o dziejach szlacheckiego parlamentaryzmu w srebrnym wieku Rzeczypospolitej. Początek o godz. 17:00, wstęp wolny.

 

Miejskie obchody to także wydarzenia sportowe. 8 maja odbędzie się czwarty Bieg Konstytucji 3 Maja. Wystartują w nim uczniowie szkół podstawowych, klas I-III. Dzieci będą mieć do pokonania dystans 300 lub 500 metrów. Zawodnicy spotkają się punktualnie o godz. 10:00 w parku Olszewskich. Jego organizatorem ponownie jest Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, Muzeum Regionalne oraz Miejskie Centrum Sportu. Na 12 maja planowany jest turniej piłki nożnej pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego. Młodzi piłkarze rozgrywki rozpoczną o godz. 9:00 na drugim boisku treningowym. Tego samego dnia, z tym że o godz. 10:00 i w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się turniej szachowy.

AD-A

 

Plakat 3 maja w Bełchatowie

 

 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018