joombig banner rotation images

Menu

7 maja rusza kolejna, szósta już edycja budżetu obywatelskiego. Przez ponad 2 miesiące bełchatowianie będą mogli zgłaszać swoje projekty. W tym roku, po raz pierwszy, do każdej zgłoszonej propozycji musi być dołączona tzw. lista poparcia. Do dyspozycji mieszkańców jest półtora miliona złotych, o tym, które propozycje zostaną zrealizowane dowiemy się w październiku.

 

1 mln 400 tys. to kwota przeznaczona na tzw. projekty twarde (np. remonty, budowy czy modernizacje ulic, chodników i parkingów, nowe place zabaw, skwery czy siłownie zewnętrzne), natomiast 100 tys. zł - na projekty miękkie (np. szkolenia, stypendia, współpraca partnerska czy imprezy kulturalne i edukacyjne). Składając propozycje, należy pamiętać, że wszystkie proponowane przedsięwzięcia ( opracowanie dokumentacji czy planu, a także  sama realizacja projektu) powinny być zrealizowane w 2019 roku. Równie ważne będzie miejsce wskazane w projekcie - projekty twarde mogą być realizowane tylko na terenach należących do miasta. O tym, które dokładnie propozycje zostaną zrealizowane, zdecydują mieszkańcy w głosowaniu internetowym.

 

Seniorzy wygrali Budżet Obywatelski


Wszystkie złożone wnioski przejdą formalną i merytoryczną weryfikację. Wszystko po to, aby wyłonić listę projektów, na które bełchatowianie będą mogli oddawać swoje głosy. Zakwalifikowane pomysły poznamy we wrześniu, a wyniki głosowania zostaną ogłoszone w październiku.


Swoje pomysły mieszkańcy będą mogli zgłaszać przez ponad dwa miesiące – od 7 maja do 13 lipca, osobiście składając formularz papierowy w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta lub wysyłając go pocztą na adres: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów.

 

Ważne!

 

Projekt musi uzyskać aprobatę co najmniej 50 mieszkańców Bełchatowa, prawo poparcia zgłoszenia ma każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 16 lat.


- W poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego pokazali już, że potrafią aktywnie angażować się w życie swojej małej ojczyzny. Mam nadzieję, że w tym roku odpowiedź na Budżet Obywatelski będzie jeszcze większa. Jestem przekonana, że wspólnie uda nam się nie tylko zrealizować ciekawe i potrzebne mieszkańcom projekty – podkreśla Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

 

Wszystkie informacje dotyczące budżetu obywatelskiego, a wśród nich regulamin i dokładny harmonogram dostępny jest na stronie decydujemy.belchatow.pl.

 

AP

  

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018