joombig banner rotation images

Menu

Osad z oczyszczalni ścieków wywiezionyWywóz wysuszonych osadów ściekowych z hal suszarniczych na Oczyszczalni Ścieków w Bełchatowie to ostatni etap, trwającego od września ubiegłego roku, procesu zagospodarowania osadu. Spółka Wod.-Kan. oddała do przetworzenia na cele energetyczne 682 tony osadu wysuszonego do poziomu ok 70% suchej masy, co jest wymogiem obowiązującej umowy na dofinansowanie budowy suszarni osadów z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Spółka Wod.-Kan. monitoruje warunki atmosferyczneSpółka Wod.-Kan. nieprzerwanie monitoruje warunki meteorologiczne (kierunek i siła wiatru, wilgotność powietrza oraz ciśnienie), które wpływają na rozprzestrzenianie się nieprzyjemnego zapachu. Wraz ze wzrostem temperatury powietrza na os. Binków, Słoneczne oraz w rejonie ul. Kolejowej i galerii Olimpia wyczuwalny był nieprzyjemny zapach, który w różnych częściach wspomnianych osiedli utrzymywał się  przez kilkadziesiąt minut. 

Aby zminimalizować emisje nieprzyjemnego zapachu występującą podczas procesów zachodzących na Oczyszczalni Ścieków, które przebiegają bez zakłóceń, 9 kwietnia wokół Otwartych Basenów Fermentacyjnych oraz wzdłuż Słonecznych Suszarni Osadów została uruchomiona bariera antyodorowa. Dozowane przez nią dezodoranty mają za zadanie neutralizacje nieprzyjemnych związków zapachowych będących wynikiem standardowego procesu oczyszczania ścieków.

 

fot./ Wod.-Kan.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018